REKLAMA
Ostatni wpis: 28 minut temu

verseau Mój nowy komentarz do tapety [link]

ra Mój nowy wpis do użytkownika ra [link]

ewaO5 Dodałem zdjęcie do albumu [link]

gosiaczek241282 Mój nowy wpis do użytkownika kochanyUrwis [link]

majka1407 Wygrałem w konkursie FotoLotto

Ostatni wpis: 4 godziny temu

verseauQUIZ - Leonardo DiCaprio otrzymał Oskara za rolę w filmie **TAJNE**

Bluszcz8888Dobranoc Janku.😊dziękuję i wzajemnie:)

verseauDobranoc Basiu 🙂 kolorów w pięknym śnie

Bluszcz8888Spokojnej nocy życzę wszystkim:)

Bluszcz8888Gosiu dobranoc:)

Forum > Hyde Park > CENZURA !!!!
Autor
PostValdis52


Dodany:22-01-2012 00:00, wejść:1499

Z ogromnym zaniepokojeniem usłuszałem w telewizji o akcji ACTA dotyczącej kontroli i cenzury internetu.
U nas znalazłem wezwanie do obrony niezleżności i Polskim Blackoucie Przeciwko ACTA. Nie wiem do końca o co chodzi.Czy nas dotyczy to bezpośrednio !!
NIE CHCĘ KONTOLI I CENZURY W INTERNECIE !!!!!
Internauci to nie stado baranów, które należy prowadzić i kontrolować. !!
Nie mam o nie zamierzam zakładać konta na Facebooku. Proszę o radę. !!
Co moge zrobić w obronie swojej wolności.!!! O co tu chodzi !!

annaspyrka
Dodany:22-01-2012 02:16

Jak myslałam polska dalej małpuje USA, też dowiedziałam się o tym tzn ACTA na naszej stronie, zamieszanie jest na facebook jutro moze coś więcej będzie wiadomo u nas ale my już jesteśmy na pozycji przegranej jak to się mówi musztarda po obiedzie. U was jeszcze nic nie jest do stracenia kilkanaście tysiecy podpisów i problem z głowy do podpisania tego w polsce jest jeszcze pare dni a jak mi wiadomo w europie jest ochrona danych osobowych jakk ona się ma do ACTA bo jak dla mnie to się z sobą kłóci. Valdi dla pocieszenia Ci powiem że tak naprawde sama nie wiem o co chodzi, a jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze!Szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzeć że to ma coś wspólnego z antykorupcją, za bardzo mi to śmierdzi! Adminku prośba do Ciebie oświeć nas w tej sprawie! Pozdrawiam cieplutko Ani.

ptysia
Dodany:22-01-2012 10:38

Niby AKTA ma chronić prawa  autorskie i zwalczać piractwo ale jak twierdzą jej przeciwnicy praktycznie każdy z nas może być uznany za pirata i ścigany bez wyroku sądu.Ponadto rząd oraz dostawca internetu będą mieli prawo zablokować nam dostęp do sieci jeśli uznają że naruszyliśmy jej przepisy. Chodzi też tutaj o ochronę naszych danych osobowych. Rząd nas uspakaja i nie wiadomo jak będzie w rzeczywistości, ale ja nie mam zaufania do umów zawieranych "po cichu",bez konsultacji społecznych. Jeżeli nie należymy do żadnej społeczności typu Facebook to można informować znajomych w tradycyjny sposób albo jeśli jest możliwość  wziąć udział w ulicznym proteście w Warszawie,Poznaniu,Wrocławiu,Lublinie,Krakowie,Katowice. 

rysiek1957
Dodany:22-01-2012 11:49

Tu chodzi o ochronę praw autorskich nielicznej grupki i tak już bajecznie bogatych Vipów.  Większość mniej znanych artystów kręci sobie sama na siebie bicz. Gdyby nie internet i tak zwani "piraci" , to nikt nigdy by o nich nie usłyszał. na torrentach i tak większość filmów to totalna badziew , której nikt by do kina nie kupił , a tak to i aktor się pokaże i jakaś grupka ludzi to obejrzy. Z muzyką jest podobnie. Duża część  hitów jest kupowana w sklepach muzycznych , ale w internecie jest wszystko od totalnego dna do szlagierów. Jak zniknie to wszystko z internetu , to kto dopuści większość tych protestujących teraz "artystów" , do mikrofonu , lub kamery. Bogaci już teraz , będą jeszcze bardziej bogaci , a złota era netu będzie się chylić ku upadkowi.
Jakakolwiek cenzura w necie - zabija wolność.

PRECZ   Z    ACTA

ptysia
Dodany:22-01-2012 12:01

Zgadzam się. W internecie powieje nudą...Strach będzie cokolwiek zrobić aby nie naruszyć czyjegoś prawa... Z innej beczki-Internet mam od niedawna,najpierw znieśli ulgę podatkową,teraz wprowadzą cenzurę...Chyba mam pecha!  

Valdis52
Dodany:22-01-2012 12:14

Jeśli ktoś będzie wiedział o jakichś formach protestu do których moglibyśmy dołączyć to piszcie informacje.

admin
Dodany:22-01-2012 13:15

facebook śledzić i jak napiszą że wchodzimy na stronę premier.gov.pl to wchodzimy i w taki sposób blokujemy stronę.Nie trzeba mieć konta na facebook.

alma
Dodany:22-01-2012 13:32

Skoro nic nie będzie można,i wszystko może ktoś o mnie wiedzieć to po co komu mieć i co prawda płacić tak u nas w kraju drogi internet. Świat zchodzi na psy przez ludzi,(nie obrażając psów).

gc201111
Dodany:22-01-2012 14:11

Witam was moj kochani internauci...myślałam że internet będzie wolny ..ale myliłam się ...jeżeli tak  będzie to sądzę że dużo osób zrezygnuje ...smutne ale prawdziwe  ...NIE CHCĘ CEZURY W SIECI    !!!!!!!! ...

annaspyrka
Dodany:22-01-2012 18:34

  • "Anonimowi" zapowiadają "polską rewolucję"

    Tagi: sejm, premier, prezydent, acta, informatyka, bezpieczeństwo

    "Anonimowi" ogłosili "polską rewolucję" na Twitterze - kolejne strony najważniejszych instytucji w państwie przestają działać. Od wczorajszego wieczoru witryny mają problemy w wyniku ataków, hakerzy z grupy Anonymous protestują w ten sposób przeciwko rządowym planom podpisania międzynarodowego porozumienia ACTA (dotyczącego m.in. walki z piractwem). Strony ministerstw i rządowych agencji padają jedna po drugiej, by po chwili znów zacząć działać. Jako ostatnie zaatakowane zostały miedzy innymi serwisy resortu obrony, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy strona posła PSL Eugeniusza Kłopotka, który w programie "Kawa na ławę" w TVN24 stwierdził, że Polska powinna podpisać ACTA. Tymczasem przeciwnicy popisania ACTA na 25 stycznia zapowiadają demonstracje w wielu miastach.

    Na początku przestała działać strona Sejmu. "Serwis został wysadzony w powietrze. Jest kompletnie zablokowany!" - poinformował nas w sobotę przed godz. 19 jeden z internautów. Trzy godziny później zaczęły docierać do nas informacje o kłopotach z wejściem m.in. do serwisów Kancelarii Premiera, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kancelarii Prezydenta. W sieci zaczęło wrzeć. Według większości internautów, doszło do ataków w proteście przeciwko rządowym planom podpisania budzącego kontrowersje międzynarodowego porozumienia ACTA (dotyczącego m.in. walki z piractwem).

    "Trudno mówić tutaj o ataku hakerów" - stwierdził w niedzielę rano rzecznik rządu Paweł Graś (wcześniej informował, że w związku z podejrzeniem ataku hakerskiego, sytuację monitoruje m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Na jednym z profili akcji "Nie dla ACTA w Polsce" na Facebooku pojawił się apel: "Prosimy Was o zaprzestanie atakowania stron internetowych''Pozdrawiam Ani i jestem z Wami.


annaspyrka
Dodany:22-01-2012 19:01

Skopiowałam wam trochę nie udolnie ale wszyscy wiemy o co chodzi chciałam wam ułatwić sprawe abyście nie szukali mej info ale może podam linka będzie łatwiej:www.kontakt24.tvn.pl/temat
szukajcie w informacjach.Pozdrawiam Ani.

liv75
Dodany:27-01-2012 16:33

Nie uważacie, że znowu mamy do czynienia z delikatnie rzecz ujmując hipokryzją? To samo państwo (czyt. USA), które tyle ma do powiedzenia na tema wolności m.in. wolności słowa, które tak krytykowało chińską cenzurę internetu - wymyśla ACTA. Żeby było "śmiesznie" to o hipokryzję oskarżani są również internauci - przez Hołdysa. Tak naprawdę od lat wszyscy kombinują jak zapanować nad internetem, bo media to też władza. 
Jak mówią starzy górale: "prawda leży zawsze pośrodku".                     

Ale zgadzam się z Ani - tak naprawdę chodzi o pieniądze!Jezeli umieszam coś co sama wykonałam np. na tapeciarni, to jednocześnie zgadzam się z tym, ze za darmo korzystają z tego inni uzytkownicy internetu, ale jeżeli wymyśliłam np. nową metodę badawczą i ona bez mojej zgody (dziwnym zbiegiem okoliczności) znajdzie się w internecie, ktoś wyda ją pod swoim nazwiskiem i czerpie z tego korzyści - to powiedzmy sobie jasno - to jest już kradzież.                  

 Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika internetu i osoby o przeciętnych zarobkach cieszę się, ze mogę znaleźć całe publikacje i książki za darmo lub prawie darmo, że nie muszę kupować całej płyty, żeby przesłuchać piosenkę jeżeli podoba mi się tylko ten jeden utwór, ale z punktu widzenia twórcy - nie wygląda to juz tak świetliście.  
Problem polega na tym, że nie ma narzędzi, które w sposób uczciwy i sprawiedliwy, bez ograniczania wolności (a nie dowolności) regulowałyby sprawę praw autorskich i niewątpliwie ACTA też do takich narzędzi nie należy!

Jeżeli chodzi o słynne już ACTA parę słów mądrzejszych ode mnie głów:
  Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików. Stanowiłoby to bowiem naruszenie Karty Praw Podstawowych UE – poinformował portal EuropeanVoice.annaspyrka
Dodany:27-01-2012 20:08

Masz rację Oliwio, ale Europa jest Europą, USA to Związek radziecki ale w innym opakopwaniu. ACTA a przynajmiej coś w tym rodzaju dawno tu było tyle że teraz jest legalnie i ładniej się nazywa, a o reszcie wole nie pisać dla świętego spokoju. A co ciekawsze nie wszystkie stany się z tym zgadzają i dobrze. Pozdrawiam Ani.

ptysia
Dodany:27-01-2012 20:38

Śmieszne jest to że nasi artyści myślą że dzięki ACTA ich dochody wzrosną  a  piractwo zniknie. Wróci kupowanie płyt bezpośrednio u pirata i tyle. Czytając różne informacje o ACTA dochodzę do wniosku że wcale nie chodzi o piosenki czy filmy bo od kiedy rządy tak się przejmują dobrem artystów że są skłonni ograniczać wolność swoich obywateli. USA po atakach terrorystów jest zdolne do wielu działań naruszających podstawowe prawa obywateli pod pozorem obrony przed zamachami.A i  ostatnie wycieki do internetu tajnych informacji z pewnością  rządu nie ucieszyły. Może też chodzi o prywatne interesy ,nie wiem. Jedno tylko pytanie dlaczego Unia ma się pod tym podpisać chociaż nie miała żadnego wpływu na tworzenie przepisów,wręcz było to przed nią utajnione.Druga sprawa jak nasi niektórzy europosłowie mogą mówić że głosowali za ACTA ale nie wiedzieli na co głosują! Ludzie,kogo my tam wysłaliśmy,głosują na chybił-trafił czy jak? 

annaspyrka
Dodany:27-01-2012 23:22

Ptysiu nigdzie idiotów nie brakuje jak w rzadzie czy europalrlamencie  tak i wśród naiwnych artystów!My już nic w tej sprawie nie damy rady zrobić, ale wy nie macie nic do stracenia!Pozdrawiam cieplutko Ani.
Dodaj Odpowiedź
REKLAMA
-Wszystko minie! - Powiedział rozum - Wszystkie rany się zagoją... - Wyszeptało serce - Zaczniemy żyć od nowa! - Ucieszyła się dusza - No, no... - Z ironią pomyślała pamięć...

Włącz

0.0222 sekundy, Godzina: 04:39:16, MEM:3151.41 KB