REKLAMA
Ostatni wpis: 31 sekund temu

janeks Mój nowy komentarz do Tapety na telefon [link]

Ewa15 Mój nowy komentarz do tapety [link]

nexsummer Dodałem zdjęcie do albumu [link]

ewik1 Wygrałem w konkursie Mem dnia

Kwiat Wygrałem w konkursie Top Tapety (pob_wys)

Ostatni wpis: 44 minut temu

adminMEM dnia wybrany !! Wygrał MEM "Dom jest tam, gdzie jest twoje serce" [LINK], dodana przez ewik1 Gratulujemy!!

adminTapeta z największym współczynnikiem wyświetleń/pobrań: Dom porośnięty bluszczem, dodana przez Kwiat Gratulujemy!

adminTapeta z największą ilością pobrań: Drzewo na wrzosowisku o wschodzie słońca, dodana przez Barbados Gratulujemy!

adminTapeta z największą ilością wyświetleń: Drzewo na wrzosowisku o wschodzie słońca, dodana przez Barbados Gratulujemy!

adminJuż za dwie godziny będzie wybierany najlepszy MEM dnia, dodaj włąsnego MEMa [LINK]

Forum > Blog Tapeciarnia.pl > CZYŚCIEC, czyli użytkownicy Tworzą stronę
Autor
Postosdset


Dodany:20-05-2012 18:13, wejść:6053

Czyściec jest to miejsce w którym użytkownicy decydują ANONIMOWO czy tapeta zostanie dodana na stronę czy nie! Weź sprawę w swoje ręce.

Dodając tapetę masz możliwość wybrania czy tapeta ma być sprawdzona przez użytkowników czy przez moderatora.
1. Jeśli przez "użytkowników" tapeta przechodzi do czyśćca w którym użytkownicy sami oceniają tapetę, jak tapeta zbierze odpowiednią ilość głosów zostanie dodana lub odrzucona w zależności od stosunku głosów pozytywnych i negatywnych. Jeśli tapeta nie zostanie oceniona pozytywnie lub nie będzie żadnego głosu zostanie automatycznie usunięta.

2. Jeśli wybierzesz opcję "przez moderatora", moderator sprawdzi tapetę według naszych wytycznych, moderator może też sam zgłosić tapetę do czyśca gdzie obowiązują takie same zasady jak w punkcie pierwszym. Jeśli Twoja tapeta została usunięta przez moderatora i się z tym nie zgadzasz możesz ją dodać ponownie tym razem do czyśca.

Pamiętaj że tapeciarnia.pl to strona z tapetami, więc każde zdjęcie musi:
-Musi mieć bardzo dobrą jakość.
-Fajnie wyglądać na pulpicie.

Jak dobrze ocenić?
1. umieść tapetę na pulpicie
2. spójrz na stronę techniczną, jakość, rozmazania itp.
3. spójrz jeszcze raz na wygląd i oceń.

Niestosowanie się do powyższych punktów może zaśmiecić stronę niepotrzebnymi tapetami.

Oceny użytkowników są anonimowe więc prosimy głosować zgodnie z własnym sumieniem.


annaspyrka
Dodany:20-05-2012 20:18

Pomysł który dziś powstał jest znakomitym pomysłem i myśle że długo wyczekiwanym, sądze również że mamy w tym swój udział i kochani licze na was że nie będe jedną osobą w tej kwesti a co więcej rozwiąże kwestie sporne między nami to tapeciątka do roboty bo ja prace domową już skończyłam co moge powiedzieć na jej temat to super się bawiłam i sądze że żetelnie oceniałam nie krzywdząc nikogo, licze na was  jak zawsze i wiem że w jedniości siła pozdrawiam cieplutko Ani.

maxik122
Dodany:20-05-2012 21:08

Mam mieszane uczucia co do tego pomysłu.
Ja  również jak Ania zagłosowałem rzetelnie nie krzywdząc nikogo, chociaż jedno zagłosowałem na NIE, bo uznałem że jest zbyt wulgarne, a autor wstawki może czuć się urażony i takich ludzi morze być dużo.
Moim zdaniem do czyśca powinny trafiać tylko i wyłącznie tapety odrzucone przez moderatora. Co do tematu:
1. Załóżmy że dodaję tapetę do wyżej wymienionego miejsca - jak długo będzie trzeba czekać aż znajdzie się w DODANYCH, 14 dni to bardzo długo.

2. Osoba przeglądająca czyśca widzi ładną tapetkę, ale taką samą ma w zanadrzu do dodania - na pewno ZAGŁOSUJE NA NIE.

3. Każdy ma podgląd do tapet w poczekalni i widzi kto daną tapetę dodaje - ZWYKŁA LUDZKA ZŁOŚLIWOŚĆ, np: a to maxik akurat go nie lubię no to NIE.
 
To że jest złośliwość widać nie tylko na moich tapetkach , ale także innych, przez głosowanie niezarejestrowanej osoby (osób) głosując JEDYNKĄ.
To są moje szczątkowe obawy co do czyśca, może niech się wypowie więcej osób.
Pozdrawiam wszystkich


osdset
Dodany:20-05-2012 21:30

1. Tapetę możesz dodać na dwa sposoby, do moderatora albo do czyśćca. opisane jest to w punkcje 1 i 2.

14 dni to maksymalny czas, jak zagłosuje załóżmy 6-10 osób to od razu automat przesyła do moderatora który ustawia opis i kategorie.

2. Dlatego jest wstępnie ustawiony próg na 6 głosów, nie wszystkie muszą być pozytywne aby tapeta przeszła.

3. Poczekalnia zostanie zamknięta.

w czyśćcu mogą głosować tylko osoby zalogowane.
annaspyrka
Dodany:20-05-2012 21:37

Krzyś chyba mamy podobne zdanie co do wymienionej tapety przez Ciebie!
Do czyśca wpadają tapety wstępnie odrzucone przez moderatora, i 14 dni oczekuja na ocene użytkownikow nie wiem jednak czy one mają skale załóżmy np 10 głosów i przechodzą do serwisu na to pytanie Ci nie odpowiem ale sądze że takich ludzi jak nas dwoje będzie więcej i nie będzie to tyrwało aż tak długo, zaś jeśli w przeciągu 14 dni nie będzie na nią pozytywnych głosów po prostu odpadnie. Zaś co do drugiego tego pytania ja nie sądze aby to się tak mogło odbyć przecież Twoja tapeta ma datę kiedy wpadła do serwisu a gdyby tak się stało uważam że sprawiedliwe byłoby wrzucenie ich obu do czyśca myśle że Admin ze mną się zgodzi.Co do trzeciego Twego punktu, takowe przypadki miały już tu miejsce i z doświadczenia wiem że Administracja z takimi problemamai sobie znakomicie radzi więc i o to możesz być spokojny, Krzysiu zaś jeśli zauważyłeś że mocnej tapecie lub mocnym tapetą sypią się niskie noty dlaczego nie zgłosisz owego problemu Adminowi, nie każdemu się podobają mocne tapety ale to są jednostki natomiast lawina zakrawa już na złośliwość nawet jeśli masz kogoś podejrzanego zgłoś to i nie czekaj. Mysle że w części Cię uspokoiłam jednak jeśli w tej sprawie zabierze głos Odsecik będziemy mieli to jak na dłoni. Pozdrawiam Ani.

Valdis52
Dodany:20-05-2012 22:41

Jestem za propozycją "czyśćca" I podpisuję sie pod pomysłem obydwiema rękami.

Nie może być z resztą inaczej skoro uwzględniono w nim moje wcześniejsze sugestie, za co serdecznie dziękuje i czuje sie doceniony. Rozumiem także obawy Maxika i w miarę czasu będę się bardzo uważnie przyglądał jak pomysł sprawdza się "w praniu".

Apel Ani o zgłaszanie najmniejszych nawet uwag jest słuszny bo pozwoli nam wspólnie rozwiązać problem od dawna dręczący wielu Userów.


eryk2004
Dodany:21-05-2012 18:06

Przedstawię wam moje zdanie , z punktu widzenia pierwszoklasisty

Pomysł czyśćca jest bardzo dobry.  Jest  to pierwsze tego typu rozwiązanie jakie znalazłem w necie. Użytkownicy mają udział w tworzeniu strony. Jest to coś na co czekał mój dziadek. Dziadek prosi , żeby Valdis mocno pilnował , aby tapeciarnia dalej się rozwijała się w tym kierunku. Jeszcze mówi , że teraz , razem ze mną będzie częstym bywalcem.

Pozdrawiam wszystkich - hej


Valdis52
Dodany:21-05-2012 18:23

Bądź dumny Eryku z TAKIEGO ) Dziadka

osdset
Dodany:22-05-2012 12:42

Czyściec działa już idealnie, pod adresem http://www.tapeciarnia.pl/menu_czysciec.html pokazują się tylko te tapety które jeszcze nie zostały ocenione przez użytkownika, czyli prosimy codziennie zerować Czyściec ;)

Aktualne warunki:
- minimum 7 głosów, 4 pozytywne i tapeta przchodzi poniżej tapeta zostanie usunięta od razu
- Tapeta jest sprawdzana po 48 godzinach lub gdy zbierze się 11 głosów (aby wszyscy mogli zagłosować)
- jeśli zdobędzie mniej niż 11 głosów to zostanie oceniona po 2 tygodniach, jeśli nie zbierze 7 głosów zostanie usunięta całkowicie po 14 dniach od dodania.

Głosy osób z tym samym IP oraz które głosują jak leci nie są brane pod uwagę.


alma
Dodany:22-05-2012 16:25

Witamy wszystkich tapeciarzy!
Naszym zdaniem czyściec to dobry pomysł,chociaż jakieś uwagi jak się będzie to sprawować oczywiście wyjdzie to po jakimś czasie,na dzień dzisiejszy jest to atrakcyjna nowość w tapeciarni,to jest oczywiste,dlaczego ludzie którzy w jakimś stopniu tworzą tą stronę nie mają mieć nic do powiedzenia,nie na darmo uważamy że jest to najlepsza strona z tapetami,i myślimy że bardzo dużo osób się z nami zgodzi,dlatego dziękujemy Tobie Osdset za takie zaangażowanie,to jak traktujesz użytkowników(w dobrym słowa znaczeniu),jednym słowem: odpowiedni człowiek,na odpowiednim stanowisku,również popieramy zdanie Ani,Valdisa i Eryka,których mocno pozdrawiamy,jak i innych tapeciarzy.

admin
Dodany:23-05-2012 11:26

nie no bez przesady żeby taka tapeta dostała 10 Głosów za i 1 przeciw

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE I POWIĘKSZ

Tapeta nie nadaje się na żaden pulpit !! Jest tak słaba jakościowo że na pulpicie wygląda paskudnie.

Myślałem że oceny będą bardziej odzwierciedlały jakość tapety.


admin
Dodany:23-05-2012 12:38

Six chyba nie wiesz jak powinna wyglądać dobra tapeta. zobacz sobie tą tapetę w takiej samej roździelczości. http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/108233_las_drzewa.jpg i powiedź czy jest różnica. Na stronie mają być tylko najlepsze tapety a nie mnóstwo tapet które potem będzie trzeba przerzucać aby znaleźć coś fajnego.

To że zostało zastosowane HDR nie oznacza że tapeta musi być dodana ponieważ inaczej jej się nie dało zrobić.


osdset
Dodany:23-05-2012 12:41

te dwa ostatnie posty admina pisałem JA.

eryk2004
Dodany:23-05-2012 13:22

 Powiększyłem i dokładnie się przyjrzałem. Nie jest taka ostatnia. Ja jej sobie nie ściągnę , bo lubię inne , ale moja córka owszem - bo takie lubi. Tu jest właśnie pies pogrzebany - każdy lubi co innego - jeden rybki , a drugi tylko akwarium
Pozdrowienia -  Rysiek

Naya
Dodany:23-05-2012 13:50

skoro jest czysciec to wybor ludzi niepowinien byc podwarzalny sam pisales osdset ze annaspyrka i valdi ta sama tapete ocenili roznie wiedz zdecydoj sie albo ludzie albo ty oceniasz
a moze zrob dzial gdzie beda tapety ktore twoim zdaniem nienadaja sie

Anka01
Dodany:23-05-2012 14:01

Czyściec, my decydujemy,popieram!

osdset
Dodany:23-05-2012 14:30

Six jak byś nie zauważył te dwie tapety mają taką samą roździelczości ale jakościowo jedna jest sporo lepsza. Twoje porównanie "bmw, mercedes" jest bez sensu bo tu chodzi o jakość a nie o wygląd lub upodobania.

Napisałeś "Zapewne tak zostało przerobione to zdjęcie" i to że tak zostało przerobione to ma prawo wejść? he.

Twoje uwagi typu "No chyba że masz monitor z marsa" i jeśli nie potrafisz się inaczej wysłowić to się nie udzielaj.

Dodatkowo zostało napisane w czyśćcu pod jakim kontem powinno się oceniać Tapetę. Więc wpierw się zapoznaj z czyśćcem a nie pisz z doskoku tekstów "DLACZEGO PRÓBUJESZ NARZUCAĆ COKOLWIEK W TEJ KWESTII WYTYKAJĄC NA FORUM DECYZJĘ UŻYTKOWNIKÓW!!! "


eryk2004
Dodany:23-05-2012 14:51

Po co się kłócić. W czyśćcu tapety oceniają amatorzy, Ocena polega w większości przypadków na tym : ładne - brzydkie,  Przy powiększeniu widać rozmazania , słabą ostrość , rozciągnięcia itp. Ja na takie tapety - pisze - NIE. Wasze głębsze rozważania co do technicznych sprawa są trochę bez sensu , bo większość nie rozumie nawet o czym mówicie
Rysiek

osdset
Dodany:23-05-2012 15:05

może masz rację, może było źle zadane pytanie w czyśćcu, zmieniłem je na "Czy Twoim zdaniem tapeta spełnia wyżej wymienione założenia?"

a założenia pozostają bez zmian:

"Pamiętaj że tapeciarnia.pl to strona z tapetami, więc każde zdjęcie musi: 
-Musi mieć bardzo dobrą jakość
-Być bardzo ładna (nie róbmy śmietnika)
-Dużą rozdzielczość, ostrość, brak szumów, brak ramek.

Prosimy oceniać tylko JAKOŚĆ, WYGLĄD, ROZDZIELCZOŚĆ. 
Nie należy stosować własnych upodobań typu 'nie lubię tego psa', 'nie lubię tej aktorki', 'bo zdjęcie erotyczne' Itp."

Chciałbym aby wysoki poziom tapet został zachowany.


eryk2004
Dodany:23-05-2012 15:21

Krzysztofie - muszę się z tobą trochę poprzekomarzać. Nikt mnie nie zmusi , żebym napisał TAK . przy psie , którego nie lubię. Jakość jest bardzo ważna i ja staram się  zwrócić n to uwagę - coś tam o tych zdjęciach liznąłem. Najważniejsze dla mnie jest to , czy przy powiększeniu nie widać defektów , że tak powiem  "na zdrowe oko". Muszę jednak przyznać , że efekt wizualny jest przynajmniej dla mnie ważny i patrzę nie tylko ze swojego punktu widzenia.
Pozdrawiam

osdset
Dodany:23-05-2012 15:27

dla tapet autorskich zostaną ciut obniżone wymagania, aby użytkownicy mogli się pochwalić swoimi pracami. Dodatkowo zrobimy "albumy.tapeciarnia.pl" gdzie będzie można wrzucać wszystkie swoje prywatne zdjęcia, prace bez żadnego sprawdzania ani akceptowania.


eryk2004
Dodany:23-05-2012 15:31

I super - oglądalność i wejścia na stronę wzrosną o 1000 %. Będziesz musiał zatrudnić jeszcze ze dwudziestu pracowników - czego ci życzy - Rysiek

Valdis52
Dodany:23-05-2012 16:47

No i zrobił się dym . Domyślam się o którą tapetkę chodzi choć nie mogę wyświetlić obrazka.(nie wiem dlaczego).

Tapetka w której widoczne były piksele na tle nieba była tylko jedna. Dopuściłem ją do serwisu głosując na TAK  z pewnymi jednak zastrzeżeniami w opisie.

Zrobiłem tak dlatego, że dotychczas kilkanaście tapetek z takim samym efektem nadmiernego wyostrzania zostało zakwalifikowane przez moderatora tapet .

Raz próbowałem zgłosić uwagę dotyczącą jakości tak obrabianej tapetki (  http://www.tapeciarnia.pl/122761_urocza_blondynka_makijaz_witraze.html ) ale nie została ona uznana.

Stąd taka a nie inna moja decyzja na TAK


Six
Dodany:23-05-2012 17:13

Akurat tapetę którą pokazałes powyżej to jak dla mnie jest wszystko ok. Poniżej link jak wygląda ona po ustawieniu jako tapeta u mnie Wszystko ok (proszę pominąc tą białą plamę pośrodku, błysk flesza) Może w ten sposób będzie widać o czym mówię. Bo wielu po prostu taki efekt bierze za bład a jest to nic innego jak celowe działanie(w wielu przypadkach) GŁĘBIA OSTROŚCI Znane fotografikom i grafikom. Link >>>>http://s14.directupload.net/images/user/120523/jy595hsl.jpg<<<< Tu link do przerobionego normalnego zdjęcia na makietę>>>>http://s14.directupload.net/images/user/120523/fmwp8s8b.jpg<<<<

osdset
Dodany:23-05-2012 17:51

chodzi o tapetę http://www.tapeciarnia.pl/125661_ogrod_drzewa_most_woda.html jej małą roździelczości plus nadmierne wyostrzenie daje bardzo słaby obraz, natomiast http://www.tapeciarnia.pl/122761_urocza_blondynka_makijaz_witraze.html ma szum ale dużą rozdzielczość i wygląda trochę lepiej.


kapiszonka
Dodany:23-05-2012 19:16

Panie Krzysku pomysł albumy tapeciarnia bardzo mi sie podoba to cos nowego i jestem jak najbardziej na tak 

Valdis52
Dodany:23-05-2012 20:18

Do kolegi Six. 

Nie wiem co ma piernik do wiatraka i czemu w temacie tych dwu tapet wtrącasz pojęcie głębi ostrości może po prostu chcesz mądrzej brzmieć. Nie ma w tych  zdjęciach wykorzystania tego efektu bo ostrość na wszystkich planach jest taka sama.Szczególnie na zdjęciu z ogrodem. Nabierze sie na to tylko ten kto z fotografia miał niewiele do czynienia. Mam szesnaście lat doświadczenia w tym zawodzie i takiego kogoś na mądre słownictwo nie nabierzesz. Mogę mieć mniej doświadczenia w grafice i cyfrowej obróbce zdjęć, ale co to jest HDR i jak go używać to mnie nie ucz.

Na obydwu tych obrazkach widoczna jest po prostu chamska toporna, obróbka przy pomocy filtrów wyostrzających mająca na celu podciągniecie ostrości kiepskiego obrazu.Nieumiejętne zastosowanie filtrów " sharpen edges" albo "sharpen more"jak w przypadku tapetki z dziewczyna daje efekt pozornej ostrości. Trudniejsze trochę ale także wymagające wyczucia jest użycie filtra górnoprzepustowego, mieszania warstw i nastawy kontrastu. 

A odpowiadając Adminowi powiem krótko rozdzielczość można ustawiać jak się chce i po doprowadzeniu do poprzedniego formatu obraz nie będzie wcale lepszy tylko plik będzie większy.Nie można kierować się tu więc tym, ze rozdzielczość obrazka jest duża jeśli widać na nim mozaikę pikseli.  

Mówienie tutaj o jakichś zamierzonych efektach graficznych jest grubą przesadą. Dobrze ze smakiem i wyczuciem kontrastu zastosowany HDR najczęściej jest na zdjęciu niewidoczny, a powoduje wrażenie idealnej ostrości obrazu i widoczność najdrobniejszych szczegółów tak w najjaśniejszych jak i najciemniejszych patriach obrazu . 

Jedyne co uderza w Twoich postach to nachalne kierowanie wszystkich na konkretną stronę. Jeśli to ma  być autopromocja tej strony to napisz to wprost i nie rób nas w konia przemądrzałymi słówkami.Six
Dodany:23-05-2012 21:36

Tak tak 100% racji.

eryk2004
Dodany:25-05-2012 10:24

Jest w zasadach czyśćca sprzeczność. Nie wiem dlaczego jeszcze nikt nie zwrócił na to uwagi ?:
Tapeta musi być bardzo ładna

 - a pod spodem pisze;

Nie należy stosować własnych upodoban

No to czym mam się kierować , jeżeli tapeta ma być bardzo ładna

Rysiek


Six
Dodany:25-05-2012 13:01

No jak to nie wiesz? Masz się kierować tym co życzy sobie administracja. Wyżej masz post który jest odpowiedzią.Administrator jest bardzo niezadowolony bo 10 osób głosowało na tak. A jego zdaniem tapeta jest słaba. Trzymaj paluszek prosto w ....bo inaczej twoje posty zostaną usunięte. Tak jak moje. Pozdrawiam

thean
Dodany:25-05-2012 17:37

Dlatego ja nie patrzę na to,jaki tapeta przedstawia obrazek,powiększam ją i przy głosowaniu kieruje się tylko i wyłącznie jakością techniczną ... Walorów estetycznych nie biorę pod uwagę.
Wydaje mi się to najbardziej sprawiedliwe.

ptysia
Dodany:25-05-2012 17:49

Zgadzam się z Grażynką,dla każdego "ładne"może oznaczać co innego i zrobi się bałagan.Rysiek brawo za trafne spostrzeżenie.

osdset
Dodany:25-05-2012 19:28

Poprawione,aktualnie jest:
"Pamiętaj że tapeciarnia.pl to strona z tapetami, więc każde zdjęcie musi: 
-Musi mieć bardzo dobrą jakość
-Dużą rozdzielczość, ostrość, brak szumów, brak ramek"

oraz pytanie "Czy Twoim zdaniem tapeta spełnia wyżej wymienione założenia?"

Głosowanie na jakość jest najlepszą opcją, przedtem było pytanie "czy Twoim zdaniem tapeta powinna znaleźć się w serwisie" i nie bardzo było wiadomo jakie wytyczne przyjąć, teraz powinno być OK w czyśćcu.

Six od początku istnienia forum (około 1,5 roku) zostały usunięte tylko 2 posty, dokładnie były to Twoje posty które atakowały innego użytkownika, więc to nie z adminem jest coś nie tak tylko z Tobą. Następnym razem napisz w poście dlaczego Twoje wpisy zostały usunięte i nie pisz że były usunięte bez bezpodstawnie.


eryk2004
Dodany:25-05-2012 19:45

Dobra - może trochę truje , ale jednak muszę zapytać ?

To co , jak zobaczę jakieś obrzydlistwo (np pornosa) , to mam się tym nie sugerować , tylko sprawdzać jakość ?

Wybaczcie , ale obrazek musi mi się podobać - inaczej to jest bez sensu !!!

Rysiek


Danusia
Dodany:25-05-2012 20:16

WITAM ZROBILAM FILMIK NA YOU TUBE

http://www.youtube.com/watch?v=FoIaXYhwxLw&;feature=player_embedded

Valdis52
Dodany:25-05-2012 20:35


Danusia
Dodany:25-05-2012 20:36

WLOZYLAM ALE NIE WIEM CZY JEST DOBRZE ZROBIONY ?  I CZY BEDZIE SIE PODOBAC

osdset
Dodany:25-05-2012 22:04

Erotykę oceniamy pod względem jakości, ponieważ już usunęliśmy "- musi się podobać", twarda erotyka i tak nie przechodzi. Niektórzy chcą erotyczne zdjęcia na pulpicie więc nie możemy im tego zabronić.

Danusia filmik jest OK, ale przydałby się taki "Jak używać programu TapeciarniA".


Danusia
Dodany:25-05-2012 22:10

Filmik moge zrobic ale prosze o pomoc - kilka wskazowek  bo nie wiem od czego zaczac ?

siedem
Dodany:25-05-2012 22:28

Zmieniające się tapety na ekranie nazywasz filmikiem? Chyba nie o to chodziło. Nie chcę się tu wymądrzać ale to raczej słabe. No i użyłaś muzyki "Queen", przez co nagranie może być zablokowane na Youtube. Nie masz praw autorskich do tego nagrania. Włożysz dużo pracy a YT Ci zablokuje. Podam Ci link do strony z darmową muzyką , którą można wykorzystać do tego rodzaju pokazów. Tym bardziej że nie są to Twoje prywatne zdjęcia, tylko "reklama" tego forum ------ http://www.freestockmusic.com ------ Pozdrawiam

Danusia
Dodany:25-05-2012 22:38

Dzieki za pouczenie ...Masz racje ,ze slabe ale nie znam sie bardzo zrobilam co umialam ... Mam prosbe o ile mozesz ? podaj kilka informacji  jak mozna to zrobic dobrze ..Bede wdzieczna ...

siedem
Dodany:25-05-2012 22:55

Podstawa to dobry program Używam do prezentacji zdjęć tego: Photodex ProShow Producer Tu link do przykładowego filmiku na YT: http://www.youtube.com/watch?v=62TgbYxQEeg&feature=related No ale myślę że tu chodzi o pokazanie jak działa program(jeszcze nie wiem co to za cudo). To raczej trzeba zrobić tutorial - nagrywamy to co dzieje się na pulpicie. I tu jest sporo innych programów To tak dokładnie jak graficy robią tutoriale. Tyle na teraz mogę ci udzielić informacji. Pozdrawiam

Danusia
Dodany:25-05-2012 23:08

Dzieki za informacje i pozdrawiam..Nie wiem czy mi sie uda ale sprobowac moge..Jezeli bedziesz mial cos to podeslij prosze...Z gory dziekuje

siedem
Dodany:26-05-2012 00:47

Ale co mam mieć?

Danusia
Dodany:26-05-2012 01:11

  Dzieki juz sobie poradzilam ... Pozdrawiam

eryk2004
Dodany:26-05-2012 08:26

Coś mi się zdaje , że opcja czyśćca umiera Tapet w czyśćcu jak na lekarstwo. Po komunikacie , że należy oceniać tylko jakość tapety - czyściec staje się w zasadzie forum dla kilku fachowców.  80% userów to amatorzy , którym obrazki się podobają , albo nie. Dużo osób nawet nie umie tapety wstawić , ale są z nami bo im się podoba forma tapeciarni - ja się z tego cieszę , bo to bardzo fajni ludzie . Myślałem , że w czyśćcu będzie o tapecie będzie można powiedzieć wszystko , a decydująca będzie ilość opcji na tak , lub nie.  Szkoda , że stało się inaczej , bo pomysł był dobry
pozdrawiam

osdset
Dodany:26-05-2012 08:59

A mi się zdaje ze czyściec dopiero rośnie, tapety zostają ocenione pod względem jakościowym co pomaga nam w usprawnieniu dodawania tapet, chyba zdecyduje się na opcję w której wszystkie nowe tapety idą do czyśćca, użytkownicy sprawdzają po czym moderator otrzymuje już gotowe tapety do dodania, tym sposobem zwiększymy limit dodawanych tapet.

Tapeta musi otrzymać 11 głosów żeby została od razu sprawdzona przez administratora, zajmuje to około 24h i tapeta jest już w serwisie. Z czasem pewnie będzie to jeszcze mniej.

Oczywiście że możesz napisać wszystko i zostanie to przeczytane. Cały czas decyduje tylko i wyłącznie stosunek głosów na TAK/NIE.

Mogę też dać dwa pytania
1. "Czy Twoim zdaniem tapeta spełnia wyżej wymienione założenia?" TAK/NIE
2. "Czy chcesz żeby została umieszczona na stronie" TAK/NIE

ja do tego piszę algorytm że 1. ma 80% wpływu a 2. 20% (lub inne proporcje)

Ktoś jest za czy to już zbędny sposób ?


eryk2004
Dodany:26-05-2012 09:09

Jeżeli jest tak jak piszesz , to może i dobrze - czas pokaże ?

thean
Dodany:26-05-2012 09:21

Ja myślę,że dwa pytania skomplikują sprawę.Jestem za jednym prostym pytaniem - albo uważam tapete za dobrą jakościowo,albo nie

osdset
Dodany:26-05-2012 09:23

jest tak jak piszę,  tapety do odrzucenia usuwa automat.

Dodatkowo wstawię przycisk programu TapeciarniA pod tapetą, że jednym kliknięciem będzie można ustawić tapetę na pulpit. Ale musimy jeszcze przerobić program.

Dodatkowe pytanie zostało dodane.


siedem
Dodany:26-05-2012 10:15

Cześć Wszystkim w piękną słoneczną sobotę. Wydaje mi się że wszyscy zapomnieli o sprawie najważniejszej. Wielkość dodawanych tapet powinna być standardowa. QVGA 320×240 (4:3) VGA 640×480 (4:3) WVGA 800×480 (5:3) SVGA 800×600 (4:3) XGA 1024×768 (4:3) HDTV 720p 1280×720 (16:9) HDTV 1366×768 (16:9) WXGA 1280×800 (16:10) WXGA+ 1440×900 (16:10) SXGA 1280×1024 (5:4) WSXGA 1600×1024 (16:10) SXGA+ 1400×1050 (4:3) WSVGA 1024×600 (16:9) WSXGA+ 1680×1050 (16:10) UXGA 1600×1200 (4:3) HD+ 1600×900 (16:9) HDTV 1080p 1920×1080 (16:9) WUXGA 1920×1200 (16:10) QWXGA 2048×1152 (16:9) QXGA 2048×1536 (4:3) WQXGA 2560×1600 (16:10) QSXGA 2560×2048 (5:4) Niestety to nie to samo co jest dodawane. Choćby jedna z tapet w czyśćcu 2460x1951 Z doświadczenia wiem że każde skalowanie grafiki rastrowej wiąże sie z utratą jakości. O ile zmniejszenie z dużej rozdzielczości na mniejszą to jeszcze pół biedy. To rozciąganie daje mizerne efekty. Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o kryteria wyboru tapety to kieruję się tym co mi się podoba. Techniczne sprawy biorę pod uwagę jeśli jest to naprawdę, rażąco słabe. Bo przecież tapeta będzie na moim pulpicie i przede wszystkim wstawiam ją tam bo mi się podoba. A że jakość nie jest powalajaca to już drugoplanowe. Tak jak to napisane wcześniej - mało ludzi potrafi ocenić od strony technicznej- a każdy ma inny gust i upodobania. Ile ludzi tyle ocen. I tak na koniec mojego wywodu. Znalazłem tu tapety które są słabej jakości i są do pobrania. Pobrałem kilka bo mi się podobają.Sporo znakomitej jakości(żyleta) ale nie pobiorę bo nie przypadły mi do gustu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

edidan
Dodany:26-05-2012 10:47

Całkowiecie się zgadzam z tokiem rozumowaniaTomka.    Pozdrawiam

eryk2004
Dodany:26-05-2012 10:55

Tomek ma rację i nawet nie trzeba tego komentować - hej

osdset
Dodany:26-05-2012 11:09

skalowanie tak, ale program Tapeciarnia oraz kliknięcie "Pobierz" na stronie automatycznie przycina tapetę do wybranego rozmiaru a jakość po przycięciu pozostaje taka sama. 

Dodatkowo są też różne proporcje ekranu 16:10, 16:9 4:3 więc docinanie musi być inaczej 60% tapet by nie pasowało każdemu użytkownikowi.

Jedynie jakie jest ograniczenie to tapeta nie może być wyższa niż szersza.


siedem
Dodany:26-05-2012 12:16

No chyba nie tak powinno być. Przykład pierwszy z brzegu. Link do tapety którą przetestowałem: http://www.tapeciarnia.pl/102529_piekne_kwiaty_lotosu.html 1600x900 standard Ustawiona rozdzielczość 1920x1080 - tapeta została rozciągnięta - jakość się pogorszyła Ustawiona rozdzielczość 800x600 - Tapeta obcięta -widok się zmienił. W tym przypadku korzystałem z tradycyjnego pobrania tapety. Teraz przy pomocy programu tapeciarnia (znakomity pomysł z tym programem)ustawiłem na pulpicie: Pierwsza rozdzielczość - jakość sie pogorszyła bo rozciągnięta tapeta. Druga rozdzielczość tak jak mówi Osdset tapeta została przycięta. No ale dla mnie to też źle bo widok został ograniczony drastycznie. Nie widzę już prawie trzech kwiatów tylko jeden niecały i troszkę drugiego- tapeta straciła swój urok i patrząc od strony technicznej dla mnie jest nie do przyjęcia. W czyśćcu jednym z zaleceń, aby ocenić tapetę jest ustawienie jej na pulpicie. No ale jak sprawiedliwie ocenić skoro mamy inną rozdzielczość i obraz który widzimy nie jest oryginałem? Myślę że jednym z aspektów oceny od strony technicznej powinno być to , czy tapeta jest w standardowej rozdzielczości, a nie jakiejś wyimaginowanej. Idąc dalej moim pomysłem jest zmiana tego typu: 1. Przyjmowane są tapety o standardowej rozdzielczości 2. Utworzenie działów rozdzielczości a dopiero wewnątrz nich tematy dla tapet. Każdy może sprawdzić jaką ma rozdzielczość i wtedy wie jaką tapetę , z jakiego działu pobierać. A jeśli pobierze o innej rozdzielczości i zostanie przycięta lub rozciągnięta to wtedy żale do siebie może mieć, a nie zwalać winę na twórców tapet.Zwłaszcza że niewielu ludzi wie jak sobie to wszystko poukładać aby mieć na pulpicie dobrej jakości tapetę. Nie da się dopasować wszystkich tapet do wszystkich rozdzielczości - to niemożliwe. Pozdrawiam

Anka01
Dodany:26-05-2012 19:00

Mimo,że potrafię wprowadzać tapetę na pulpit  nie potrafię oceniać jej pod względem technicznym/jakości /. Moim zdaniem fajna tapeta to-piękny fragment przyrody,ciekawa'' treść''i można skomentować,lub ciekawy przekaz,alegoria.Tylko takimi kryteriami mogę się kierować przy decydowaniu Tak/Nie.Pozdrawiam.

thean
Dodany:26-05-2012 20:07

Ale przez ten czyściec to długo sie czeka na dodanie tapet ... Jednak jak Admin dodawał było szybciej ...

Valdis52
Dodany:26-05-2012 20:27

Bardzo podoba mi się rozumowanie Tomka. Ze swojej strony podpowiem tylko, że w naszej dyskusji warto było by uściślić pojęcia.

ROZDZIELCZOŚĆ - rozumiem jako ilość pikseli na cal lub na cm/kwadratowy.

FORMAT - rozumiem wymiary obrazka wyrażone w pikselach.

Te dwa pojęcia w wypowiedziach są często mylone co utrudnia porozumienie się. Najczęściej format jest podawany jako rozdzielczość

Tak widzi obrazy Photoshop. Zmiana rozdzielczości automatycznie powoduje stosowną zmianę formatu. Tego rodzaju sposób powiększenia obrazu nie powoduje istotnego pogorszenia jego jakości - podkreślam istotnego, bo niewątpliwie zgodnie z tym co napisał Tomek  skalowanie obrazu ma wpływ na jakość obrazu. Można oczywiście po zmianie rozdzielczości ustawić żądany format obrazu i jeśli jest on mniejszy od ustawionego automatycznie to bywa, ze poprawia sie jakość obrazu a na pewno lepiej a właściwie precyzyjniej pracują filtry.

A co do zawartości obrazu to jedynymi zastrzeżeniami jest to że,powinna być eliminowana zbyt wyuzdana, przekraczająca granicę erotyki, nagość( głównie chodzi o nachalne eksponowanie genitaliów) i usuwane treści ogólnie zabronione, oraz tapety powtarzające się. Gusta są bardzo różne i istnieje przecież system głosowania i popularności tapety, który ustawia ją na właściwym miejscu w rankingu. Ocena tapety pod tym względem jeszcze przed umieszczeniem jej w serwisie budzi moje zastrzeżenia, ale nie zamierzam protestować z tego powodu.


ANNA24
Dodany:26-05-2012 21:44

Witam
Chcę powiedzieć, że z czekaniem w czyśćcu nie jest tak tragicznie. Jeszcze dwa dni temu moja tapeta była w czyśćcu a już dziś ponownie mam ją w poczekalni

siedem
Dodany:27-05-2012 10:28

Poprawka do mojej poprzedniej wypowiedzi. 1920x1080 nie jest wielkością mojego monitora bo ona jest przecież stała. Zmieniając wartości na wyższe nie zwiększę wymiaru mojego monitora, tak jak to ma miejsce w grafice. Im większe ustawienia tym lepsze odwzorowanie elementów na ekranie. Ustawienie rozdzielczości zależne jest od naszej karty graficznej, zamontowanej w komputerze.Oraz możliwości monitora.Nie należy ustawiać rozdzielczości typu 16:9 jeśli nasz monitor jest w standardzie 4:3 i odwrotnie. Spowoduje to zniekształcenia obiektów na ekranie. Pozdrawiam

Valdis52
Dodany:27-05-2012 10:50

Tak właśnie ! dokładnie zgadzam się z tym co napisał Tomek.

Drobne nieporozumienie wynikło z tego, że Tomek - poprawnie z reszta -określenie "format" odniósł do typu pliku ( lub standardu jego zapisu) a ja to samo określenie odniosłem do wielkości obrazu. 

Oznaczenia JPG, BMP, JPEG, PNG odnoszące sie do sposobu(formatu) kompresji obrazów Tomek nazywa formatem, a ja typem pliku.Czyli piszemy o tym samym tylko inaczej to nazywając. 

Widzimy zatem jak ważne jest w takiej dyskusji porozumienie się co do znaczenia używanych określeń.

Tyle na temat słów. Merytorycznie wyjaśnienia Tomka są ścisłe i podejrzewam, że dla niektórych aż za dokładne. A jeśli chodzi o poprawę jakości to miałem na myśli wrażenie w odbiorze obrazu a nie( jak zresztą słusznie pisze Tomek) obiektywną poprawę jakości obrazu


siedem
Dodany:27-05-2012 11:12

Mam jeszcze jedną propozycję - czysto techniczną, dotyczącą tego forum. Czy jest możliwość zmian ustawienia wyświetlania postów? Chodzi o to aby najnowsze posty były na górze- pierwsze. Nie trzeba będzie się przekopywać do samego dołu.

thean
Dodany:28-05-2012 18:14

Sądzę,że teraz,kiedy naraziłam się kilku userom,bo nie uważam jak wszyscy,że wszystko jest takie piękne i  cudowne,moje tapety będą omijane w czyśćcu - albo wręcz negowane.Nawet jak ich nie podpiszę,to i tak jesteście już w stanie je rozpoznać...
Pozdrawiam ...

ANNA24
Dodany:28-05-2012 18:34

To czy moje tapety trafią do galerii zależy  tylko od opinii innych. Tak samo wygląda ocena, już dodanych tapet, niektóre opinie(to widać) są rażąco zaniżane. Nie mówię tylko o swoich tapetach.  Czy to niechęć do danego usera, czy tylko małpia złośliwość. Wiem, że tak było i będzie, chociaż jestem tutaj bardzo krótko, nie da się tego nie zauważyć......
Dziękuję kochani  za ocenę "moich" tapet.
Pozdrawiam...Ania

siedem
Dodany:28-05-2012 19:15

Miłe Panie. Ludzie są tylko ludźmi i nawet jak na rzęsach staniecie to się nie zmieni. Jestem "Jasiem Wędrowniczkiem" po różnych forach i wszędzie jest to samo. Byłem nawet świadkiem gdzie osoba zaproponowała konkurs wspólnie z drugim forum. Sponsorowała nagrody (tablet graficzny)Wykonała całą prace związaną z tym konkursem i w dniu ogłoszenia wyników została zbanowana. Po czym ten drugi administrator oczernił ją i przypisał sobie wszystkie zasługi. Na szczęście to forum już nie istnieje. Miłe panie tego czy będą na was obrażeni lub nie , nie da się uniknąć. @thean - powiedz czy potrafisz zrobić tapetę w innym stylu? Rób inne. @ANNA24 - a jesteś przekonana że twoja ocena jest trafna? Może to tylko tobie się tak podoba. No i na koniec oceniania tapet w czyśćcu. Możecie mi wierzyć lub nie ale miałem szczere chęci ocenić trochę tapet dzisiaj. Ale jak zobaczyłem 3 strony (może więcej) to odechciało mi się. Trzeba uprościć system przeglądania tych tapet w dużym rozmiarze. Zalecane jest ustawienie tapety na pulpicie - ale to strasznie czasochłonne jest. Komu się chce?

thean
Dodany:28-05-2012 19:24

Miły Panie !
Jeśli zmienię styl,to tylko jeśli będę czuła taką potrzebę.Niemniej dziękuję za cenną radę.

Anka01
Dodany:28-05-2012 19:53

Grażyna,bo nie jest wszystko piękne , cudowne i nie tylko tu.Masz dużo fanów tego co robisz-zdjęcia i jest ok,pozdrawiam.

Valdis52
Dodany:29-05-2012 00:19

Oceniając obrazy w czyśćcu zauważyłem u niektórych userów kompletnie niezrozumiały dla mnie zwyczaj rozciągania dodawanych prac do monstrualnych rozmiarów .

Po co rozciągać dobre zdjęcie które w formacie( wielkości) np. 1920x1200 doskonale się prezentuje, a rozciągnięte do formatu 3456x2304 staje się nieostre i ziarniste. To wręcz samobójczy dla dodawanych obrazów sposób aby nie dostały się do serwisu. Rozciągając obraz należy pamiętać( jak to już wcześniej pisał nasz kolega Tomek-Siedem), że rozciągając niepotrzebnie obraz radykalnie pogarszamy jego jakość 

Czy takiej osobie chodzi o to aby zasugerować dobrą jakość obrazka poprzez wielkie liczby uważane przez Admina jako duża rozdzielczość Przecież wystarczy otworzyć obrazek do jego naturalnej wielkości w jakiej został nadesłany i jak na dłoni widać, że obraz w tej wielkości jest ziarnisty i nieostry a poza tym strasznie długo się otwiera.

Przez takie postępowanie z przykrością trzeba oceniać negatywnie całkiem dobre zdjęcia, które w rozsądnej wielkości bez trudu przeszły by sito eliminacji przed zamieszczeniem w serwisie. Taka osoba tylko do siebie powinna mieć żal jeśli odpadają jej dobre prace nadsyłane w tak absurdalnie wielkich formatach.kapiszonka
Dodany:29-05-2012 00:24

stara prawda chodzby nie wiem kto co robił ,czy zrobił i tak kazdemu nie dogodzisz pozdrawiam

misiaczki0208
Dodany:29-05-2012 05:12

Zgadzam się z Kapiszonką, ile ludzi tyle charakterów i podjętych decyzji, więc się nie załamujmy i twórzmy nowe tapety a nóż widelec przejdą czyściec i wstąpią na niebiosa...Pozdrawiam... Jula...

osdset
Dodany:29-05-2012 07:50

Valdis52 ma rację z dużymi rozdzielczościami,  należy je zmniejszyć przed dodaniem do optymalnej wielkości.

Tapety "Jestem Twórcą" nie będą teraz szły do czyśćca tylko od razu do moderatora, jeśli mu się też nie spodobają przekaże do czyśćca.


maxik122
Dodany:29-05-2012 07:58

Jak dla mnie obecna forma czyśćca nie trafia do mnie. Sprawdzenie 30 tapet zajęło mi około 12 minut i sprawdzanie kolejnych około 90 szczerze mówiąc zniechęciło mnie. Może to jest dobre dla ludzi którzy nie pracują, są na emeryturze albo rencie, bądź są samotni i większą część dnia mogą spędzać przy komputerze, ja tyle czasu nie mam. Przypuszczam że z biegiem czasu wiele tapet nie będzie przechodziło do serwisu z powodu zbyt małej ilości głosów, bo nie wiem czy się znajdzie 11 wytrwałych osób które rzetelnie dzień w dzień  będą oceniać 150-200 a może i więcej tapet.
Pozdrawiam

admin
Dodany:29-05-2012 08:21

już wiesz jak się czuje moderator głosów wystarczy 7, ale sprawdzane są później. Natomiast gdy osiągnie 11 od razu przechodzi do moderatora.

thean
Dodany:29-05-2012 14:11

Ja powiem szczerze że też wymiękłam z ocenianiem,Nie mam na to zwyczajnie czasu.

siedem
Dodany:29-05-2012 14:31

Mały dodatek do wypowiedzi Valdis52. Znalazłem filmik w którym autor korzystając z programu Gimp pokazuje co się dzieje gdy skalujemy nadmiernie grafikę rastrową. Można sobie zobaczyć cały, ale ten temat zaczyna się od 3 minuty. http://www.dailymotion.com/video/xq2nip_05-grafika-rastrowa-a-wektorowa-roynica_tech Pozdrawiam

ANNA24
Dodany:29-05-2012 15:19

Faktycznie, ocenianie tapet 4 stron zajęło mi około 1 godziny. Staram się rzetelnie ocenić tapetę-wyświetlam na pulpicie itd. thean ma rację pochłania to sporo czasu....nie jestem przekonana, czy ma to jakiś sens....

thean
Dodany:29-05-2012 16:15

Dziękuje Odsetowi za decyzję o tapetach autorskich

osdset
Dodany:29-05-2012 20:07

wiecie dlaczego wcześniej była afera z limitami, tapet tak szybko się nie sprawdza, trzeba je jeszcze przydzielić do odpowiednich kategorii i opisać. Jako użytkownicy możecie tylko oceniać i zajmuje, Wam to około 2x mniej czasu niż adminowi.

Dlatego proszę żeby wszyscy sprawdzali w miarę możliwości oraz nie dodawali tapet które mogą nie przejść.


alma
Dodany:02-06-2012 12:21

No i mamy problem,wychodzi na to że nie warto dodawać tapet,bo i tak nie uzyskają wystarczającej ilość głosów,myślę że cały pomysł z czyśćcem nie wypali,z jednej strony szkoda,ale z drugiej rozumiem userów,że brakuje im czasu.
Tak jak pisałem wcześniej że wszystko wyjdzie w praniu,i powoli wychodzi.
Dlatego dobrze by bylo,jakby wróciło wszystko do poprzedniego stanu,mnie akurat nie przeszkadzało za bardzo że wszystkie tapety nie zostały dodane.
Pozdrawiam!

thean
Dodany:02-06-2012 19:26

W sumie sami marudziliśmy ... A to że dobre jakościowo tapety są odrzucane,że podawane są dziwne powody odrzuceń,a to że limity ... No to teraz mamy :-/ Możemy to sami dodawać

misiaczki0208
Dodany:03-06-2012 11:58

Muszę przyznać racje Almie, tapety o dobrej jakości są odrzucane, to chyba już zależy od widzimisie usera. Ja rozumiem ,że czasu trzeba poświęcić sprawdzaniom tapet, ale każdy z nas ma swoje życie i my chcemy się rozluźnić w tapeciarni a nie traktować jak kolejną pracę domową...Odechciewa się zaglądania do czyśćca, po pierwsze z braku czasu a po drugie tapety , które chcemy aby przeszły okazuje się ,że nie ma  wszystko ich...Jestem za aby wszystko wróciło do poprzedniej wersji...

alma
Dodany:03-06-2012 14:12

No właśnie Thean marudziliśmy!
Od dawna pisałem aby dodawanie tapet było w formie zabawy!
Dzięki Julcia że zgadzasz się ze mną,czy ktoś jest jeszcze takiego zdania aby wróciły stare dobre czasy w tapeciarni?

ANNA24
Dodany:03-06-2012 14:32

Witajcie. Moim skromnym zdaniem dodawanie tapet powinno wrócić do poprzedniego stanu.
1. Myślę,że czyściec jest ułatwieniem nie dla nas, tylko dla Moderatora.
2. To My robimy całą robotę, a Moderator dodaje gotowe.
3. Świetne jakościowo i tematycznie tapety odpadały.
3. Byłam w szoku, kiedy naprawdę strasznie słabe tapety zostały zaakceptowane i oceniałam 1.
4. Mydlenie nam oczu, że My tworzymy portal.
Jestem tutaj krótko i widzę, że czyściec zwyczajnie nie przetrwa próby czasu. I zgadzam się ze wszystkimi, którzy chcą przywrócenia poprzedniej wersji tapeciarni.
Pozdrawiam kochani.

annaspyrka
Dodany:03-06-2012 16:21

Julcia, Łukasz, macie słuszną racje też jestem za!!!  Pozdrawiam Ani.

osdset
Dodany:03-06-2012 16:38

1. Dla Was bo nacie wpływ a dla moderatora bo dostaje gotowe.
2. Moderator otrzymuje wynagrodzenie za każdą sprawdzoną tapetę, nie stać nas na próg większy niż 4 000 tapet miesięcznie, dlatego jest limit jeśli użytkownicy chcą aby było więcej tapet dodawanych i mniejszy limit powinni w jakiś sposób nam pomóc, nie robiłem kont płatnych tylko pomoc użytkowników.
3. Tak ocenili użytkownicy, demokracja wygrała ;)

4. To nie jest mydlenie, co wybraliście to było. Widać niektórych przerosła ilość tapet dodawanych do serwisu i odpuścili sobie czyściec.


Ale i tak będziemy rezygnowali z czyśćca w tym wydaniu, znalazło się 2 użytkowników którzy będą sprawdzać tapety sami za co im dziękuje, wiem że te osoby się bardzo nadają do tego zadania. W czyśćcu będą tylko tapety odrzucone przez moderatora.

Możliwe że będziemy potrzebowali jeszcze jednego użytkownika do sprawdzania tapet pod względem jakościowym. Jeśli ktoś jest chętny do sprawdzania tapet zapraszam do zgłaszania się, zobaczymy czy będziesz odpowiedni na tym stanowisku.

Powyższe zadania pozwolą zwiększyć nam limit o 50% a może i więcej.


ptysia
Dodany:03-06-2012 17:03

Mnie limity nie przeszkadzały,a czyściec to dobry pomysł jako szansa dla odrzuconych tapet. Nie ma problemu z ocenianiem tapet w dni wolne ale po pracy gdy mam na pobyt tutaj ok 2 godz.nie chcę poświęcić połowy czasu na  pracę w  czyśćcu.Dlatego cieszę się że będzie zmiana  zasad.

Valdis52
Dodany:03-06-2012 17:40

Nie wiem co dla koleżanek oznacza " powrót do poprzedniej wersji"

Czy to, że tapety kwalifikuje moderator ? To dość wygodne  dla koleżanek bo można sobie ponarzekać, popsioczyć i jest na  kim parę piesków powiesić.

Jak weszła realna możliwość wpływu na to co wchodzi do Tapeciarni to większość narzekających umywa ręce i twierdzi, że nie ma czasu i szuka tylko rozrywki.

Chcielibyście wrzucać wszystko co się komu podoba ?!!

Portal zamieni wtedy w jeden wielki śmietnik. Widzę jaki brak wyobraźni mają niektórzy zamieszczając jako tapety obrazki od których mieni się w oczach od pikseli, nieostre albo bardziej nadające sie na stronę porno niż do Tapeciarni.

Każdy kto kiedykolwiek, cokolwiek kolekcjonował wie, że kolekcja wymaga wkładu pracy. Dwa lata już patrze jak rozwija się ta strona, dumny jestem z tego że mam w tym jakiś wkład i diabli mnie biorą jak ktoś komu nawet nie chce się przeczytać starszych wątków na forum i poznać jak kształtowała się nasza społeczność, jak dyskutowaliśmy nad regulaminem - w dwa dni po zarejestrowaniu chce tu robić rewolucje i ustawiać stronę na swój sposób.

Mnie także nie podobało sie wiele rozwiązań organizacyjnych i moje tapetki także były i nadal są czasem odrzucane z niezrozumiałych dla mnie powodów. Ale nie znajduję jak niektórzy żadnej przyjemności w narzekaniu tylko myślę co zrobić aby było lepiej i było to realne, a jak trzeba to siadam i biorę się do roboty, niezależnie czy w czyśćcu są trzy czy trzysta tapet.

Ostatnie rozwiązanie powracające do formuły czyśćca dla tapet odrzuconych przez moderatora jest jedyną szansą aby zweryfikować to co odrzuci moderator i zachowania realnego wpływu na to co jest zamieszczane na stronie.

Ponadto daje to informację moderatorowi jakie tapety są oczekiwane i akceptowane przez userów. Bez tego takiej informacji nie ma . On też nie jest duchem świętym i nie wie co siedzi w głowach internautów. 

Jednak najlepszym i najsurowszym moderatorem powinna być osoba zamieszczająca tapetkę. Nie trzeba być wielkim fachowcem aby na zdjęciu zobaczyć czy obraz jest rozmyty czy ostry i czy gładkie fragmenty obrazka są faktycznie gładkie czy przypominają mozaikę, czy kształt ma jedną krawędź czy są wkoło niej inne echa krawędzi. Nie w ilości sprawa, a w jakości. Należy także pamiętać że powiększenie obrazka do monstrualnych rozmiarów najczęściej mu szkodzi a nie pomaga. Osoby kwalifikujące obrazki nie dają się na to nabrać i jest to najlepszy sposób aby dobre czasem zdjęcie w rozsądnym formacie - po powiększeniu zostało słusznie odrzucone.

Gromadząc kolekcje co jakiś czas robi sie w niej porządek i odrzuca eksponaty mniej wartościowe albo uszkodzone to - powtarzam- wymaga zaangażowania i pracy.


ewa21021
Dodany:03-06-2012 19:09

W prawdzie też jestem tu od niedawna...ale już czegś się nauczyłam...Staram się sama sprawdzić i ocenić swoje tapetki. Z początku dodawałam je jak leci...ot  podobały mi się i tyle.Dużo ich odpadało...Dzisiaj oceniam je pod względem jakości na tyle ile umiem oczywiście bo nie jestem znawcą w tej dziedzinie.Nie podoba  mi się od początku limitowanie tapet bo dla mnie zabawą było dodawanie ich na strone i ocenianie ich przez innych userów...przez co zaszłam na 8 pozycje.  Frajda...ale skończyło się. Są limity...zwalanie pracy na userów...coraz mniej mi się podoba. I coraz mniej dodaje tapet...A mam ich jeszcze baaaaaaaaaaardzo dużo. Już pisałam kiedyś, że zaglądam na strony z tapetami gdzie jest 600-800 tys. tapet...dobrej jakości i ktoś sobie radzi z ich przyjmowaniem. A jest tam 100 tys. userów. Czegoś nie rozumiem...Czyśćca też nie rozumiem...Ech...Pozdrawiam gorąco...EWA

thean
Dodany:03-06-2012 19:10

Valdis brawo ! Słowa ostre,ale prawdziwe... Nie otarłeś się o temat,tylko strzeliłeś dokładnie w dziesiątkę !
Przeglądając tapety w czyśćcu,też zauważyłam knoty,których ja nigdy nie próbowałabym wrzucić,już choćby ze samego szacunku do Admina - nie mówiąc o szacunku do siebie.
Jestem tu krócej od Valdisa,jakieś 1,5 roku,ale wystarczająco długo,by nie zauważyć,że wiele osób po prostu idzie na ilość,a nie na jakość. Nie wiem co jest takie ekscytujące,znalezienie się na pierwszych miejscach paru list,czy może ranga ? Wy nazywacie to zabawą,ale wszyscy wiemy,że zależy Wam tylko na tym ,aby jak najwięcej obrazków tutaj wrzucić, inaczej nie przeszkadzałyby Wam limity.


ewa21021
Dodany:03-06-2012 19:14

A jeżeli chodzi o płatne konta...już to czytałam gdzieś, to znaczy ,że administracji chodzi lub choddził taki pomysł po głowie....PŁATNE KONTA...I JUŻ MNIE NIE MA !!!

osdset
Dodany:03-06-2012 19:33

Świetna wypowiedź Valdis.

ewa21021 abyś Ty mogła się bawić to ktoś po drugiej stronie musi pracować i zapewniać Ci tą rozrywkę. Płatne konta to tylko pomysł, ponieważ trzeba jakoś załatać dziurę, testujemy czyściec oraz angażujemy użytkowników aby wyszło taniej. Twoja wizja strony idzie w kierunku youtube, czyli wszystko w jednym a żeby coś ciekawego znaleźć trzeba przekopać parenaście stron.

Jesteśmy największą stroną  Polsce, piszesz o stronach które nie mają moderowania i jest tam dużo identycznych tapet oraz nie są aż tak szczegółowo poukładane jak u nas. Są to strony ogólnoświatowe i na ten rynek z czasem też wejdziemy.


ptysia
Dodany:03-06-2012 19:42

Mnie akurat limity nie przeszkadzały,czyściec był dobrym rozwiązaniem gdy nie zgadzamy się z decyzją moderatora i tak było ok,ale pracę wykonuję od 6 do 15 a tu szukam rozrywki,myślę że to nie zbrodnia. Niska rozdzielczość tapet(w rzeczywistości raczej jej format) miała być dopuszczona tylko w wypadku dobrej jakości obrazu a w praktyce dostało się wiele kiepskich tapet,mnie to się także nie podoba.Nie do końca zgadzam się z opinią Grażynki co do walki o pierwsze miejsce w rankingach,jeżeli komuś na tym zależy może walić teraz krótkie komentarze w stylu "piękna kobieta"w dużej ilości i też będzie w czołówce,nie trzeba nawet dodawać tapet.Ja osobiście mam z tego przyjemność a dowodem na to jest fakt ,że pozostaję od miesięcy w okolicach 20 miejsca,ranga zaawansowana.Co do płatnych kont,smutne że z reklam nie da się wyżyć ale będę uciekać za Ewą aż się będzie kurzyło!

ryszardunio
Dodany:03-06-2012 19:43

Valdis ma 100% racji. Jeżeli tapeciarnia ma mieć najlepsze tapety , to nie może być tu wrzucane byle co. Są takie strony - nieraz z nich korzystam i pewno większość z was też. Doskonale wiecie , że 80 % materiałów tam zamieszczonych to totalna badziew , do niektórych powinien się dobrać prokurator.  Jeżeli tapeciarnia miałaby się skłaniać do takiego kierunku , to trzeba jak najszybciej uciekać!!! Są strony , gdzie wgranie tapety trwa 30 sekund i już jest do oglądania - nie ma tu jednak żadnej satysfakcji. Co z tego , że wklepiesz każde za przeproszeniem gó..no ! Pisałem już wcześniej i powtórzę jeszcze raz - tapeciarnia.pl , to elita wśród tego typu stronek. Atmosferę kształtują tu ludzie , których nigdy wcześniej nie spotkałem i pewnie nie spotkam! (oczywiście w necie). Wkurzałem się niejednokrotnie na odrzucanie moich obrazków - aż w końcu zlikwidowałem konto. Wróciłem , bo doszedłem do wniosku , że to jedynie i tylko zabawa i już na pewno nie będę się z nikim ścigał. Najbardziej bawią mnie komentarze. Tapety też dodaje , ale tylko takie o których myślę , że są super i właśnie TU się nadają !

Jedyne , co mi się w czyśćcu nie podoba to jest to ,że mam oceniać tylko i wyłącznie jakość. A jak ktoś wstawi np. bardzo dobrą jakościową fotkę , gdzie  głównym tematem będą - bycze jądra na tle stodoły , to co mam się cieszyć , że jakość wspaniała!

Pozdrawiam wszystkich


ewa21021
Dodany:03-06-2012 19:53

Jest pewna różnica Osdseciku...ja jestem tu dla zabawy na tej stronie a Ty maszą tą stronę jeszcze po coś ...Prawda? Nie tylko dla zabawy...Thean...nigdy nie krytykowałam userów.Ty robisz to co lubisz ...ja też więc po co wciąż krytykujesz ilości, które inni dodają lub chcą dodawać...Nie chcesz dodawać...nie dodawaj ale nie krytykuj  tych którzy chcą to robić...Pozdrawiam.

osdset
Dodany:03-06-2012 19:57

nie pisałem o kontach płatnych wszystkich tylko jak ktoś chciałby poszerzyć swój limit na przykład do 1 000 miesięcznie tapet to coś tam wykupuje, reszta darmowa. Ale tego nie wprowadzam bo tylko był pomysł i to nie za dobry bo strona jest i ma być darmowa.

W czyśćcu od kilku dni są dwa pytania ;) jedno do jakości a drugie "Czy chcesz żeby tapeta została umieszczona na stronie?" chyba ostatnio tam nie zaglądałeś ;)


osdset
Dodany:03-06-2012 20:02

ewa21021 wiadomo że jest jest po to żeby zarabiać ale niestety nie zarabia wystarczająco dlatego musiałem dać limity są spore koszty związane z serwerem, pozycjonowaniem oraz moderowaniem. Ale robię ją pod siebie chcę mieć stronę na którą wchodzę klikam 3 razy i mam już super tapetę na pulpicie.

ewa21021
Dodany:03-06-2012 20:10

To zaczyna być ZŁOŚLWE...Wystarczy ,że oglądam swoje tapety i staram sie aby administracja miała jak najmniej pracy z moimi tapetami jeżeli chodzi o ich jakość.Czego dowodem są  moje dobre i bardzo dobre tapety w serwisie. Od początku nie podobał mi się pomysł z czyśćcem...ale po przeanalizowaniu tematu pomyślałam...a właściwie czemu nie dać szansy nowemu? Niech się sprawdza pomysł a nóż widelec będzie lepiej. Ale nie jest lepiej...a poza tym ja nie mam tyle czasu żeby starczało go na wszystko co funkcjonuje  w tym serwisie...

ewa21021
Dodany:03-06-2012 20:18

No przecierz ja też się staram aby ta stronka była fajna...nie śmietnik. Jeżeli tak było ...to na początku, bo jeszcze nic nie wiedziałam jak to robić...uczyłam się bo nie mam 15 lat i potrzebowałam na to trochę czasu. Znalazłam tą stronę...spodobała mi się...Jestem tutaj i chcę aby była ona jeszcze fajniejsza. I chcę mieć w tym swój udział. A Tobie Osdset życzę aby wszystko było po Twojej myśli...Tylko czasami powinieneś też nas zrozumieć...Pozdrawiam...EWA

ryszardunio
Dodany:03-06-2012 20:20

Akurat ja mam cały czyściec wyczyszczony. Robię to na bieżąco. To pytanie czy chcę aby tapeta była czy nie , to chyba raczej gest , a nie zasada. Wchodzą takie cudaki , że niekiedy napawa to obrzydzeniem.

thean
Dodany:03-06-2012 20:49

Ewa,nie krytykuję ilości,a już na pewno nie userów , tylko lament niektórych nad limitem.Przecież nic się nie stanie,jak wejdzie parę tapet mniej,prawda? Więc co jest przyczyną ,że niektórzy userzy tak nad tym biadolą,jeśli nie chęć jakiejś rywalizacji,czy czegoś tam ?

annaspyrka
Dodany:04-06-2012 02:17

Grażyna!
Jak możesz pisać że nie krytykujesz ilości, ani userów, skoro to robisz! Co wiecej ubliżasz ludziom a to nie ładnie a na dowód to Twoje słowa: "Przeglądając tapety w czyśćcu,też zauważyłam knoty,których ja nigdy nie próbowałabym wrzucić,już choćby ze samego szacunku do Admina - nie mówiąc o szacunku do siebie".
Nie wszyscy muszą mieć taki sam gust jak i Ty, dla Ciebie czyjaś praca autorska to knot dla kogoś ładna tapeta, dla Ciebie Twoje zdjęcia to praca autorska, dla kogoś to zwykłe fotki bez wyrazu, na szczęście decyzje podejmuje moderator!!!, no chyba że z nim na krzesło byś chciała się zamienić! Dlatego popieram w 100%Ewe i Ptysie, pierwsza wkleja tapety dla zabawy a druga chce się odprężyć i ranking tu nie ma nic do rzeczy, jestem tu od ponad dwu lat i nie widziałam nikogo z userów kto by pałał chęcią prymu na wszystkich listach tapeciarni, i prosze Cię nie zwracaj nam uwagi jedną  i tę samą regułką w każdym temacie cyt: " Nie wiem co jest takie ekscytujące,znalezienie się na pierwszych miejscach paru list,czy może ranga ? Wy nazywacie to zabawą,ale wszyscy wiemy,że zależy Wam tylko na tym ,aby jak najwięcej obrazków tutaj wrzucić, inaczej nie przeszkadzałyby Wam limity."Z wyrazami szacunku Ani.

thean
Dodany:04-06-2012 14:34

Droga Aniu,
Bardzo proszę nie krzyczeć na mnie,bo nie jestem smarkulą ,która sobie na to pozwoli.
O knotach napisałam i jeszcze raz się pod tym zdaniem podpisuję.I nie chodzi o żaden gust,tylko o JAKOŚĆ tapet,które próbujecie wcisnąć.
Dlatego nie mieszaj pojęć i nie zbaczaj z tematu,bo nie użyłam w swoim poście ani jeden raz zwrotu " autorskie " i nie pisałam o temacie obrazów.
Mam nadzieję,że wyżyłaś się nazywając moje zdjęcia " fotkami bez wyrazu" ,ale w jednym się z Tobą zgodzę - na szczęście jest moderator i jak będę chciała zamienić się z nim na krzesła,to nie będę pytać Ciebie o zgodę.
Mnie nie interesuje kogo popierasz,z kim bedziesz się wzajemnie adorować,z kim bedziesz piekła placek,albo szydełkowała - Twoja sprawa - nie jestem tu dla Ciebie.
Nie pisałam też swojego poprzedniego postu do Ciebie - no ale uderz w stół,a nożyce się odezwą ...


Anka01
Dodany:04-06-2012 20:33

Myślałam,że to kolejna merytoryczna wymiana zdań na temat,,czyśćca i sumienia''/cokolwiek tu to znaczy/,tymczasem dowiaduję się od Grażyny co Ania robi i z kim/?/Może ta informacja kogoś interesuje?,mnie nie .Miło jeżeli wymiana zdań jest na poziomie eleganckim i co ważniejsze na temat. Nie jestem stronnicza. 

thean
Dodany:04-06-2012 21:05

Właśnie,właśnie ... Pisałam o tapetach słabych jakościowo,których było dość dużo w czyśćcu.Na dodatek odniosłam się w poście do wcześniejszej wypowiedzi Valdisa  i nie pisałam personalnie. Zaatakowała mnie Ani i to centralnie,nie czytając wcześniejszych postów i tematu.
Nie zamierzam siedzieć cicho,kiedy ktoś mi nawrzuca i próbuje obrazić .
Przepraszam wszystkich,którym niemiło jest to czytać ...

osdset
Dodany:04-06-2012 21:15

Czyściec aktualnie wygląda tak:
-Do czyśćca trafiają tapety:
--- Gdy moderator nie będzie wiedział co z nią zrobić
--- Gdy użytkownik wybierze opcję czyśćca podczas dodawania tapety.
Więc będzie o wiele mniej tapet w czyśćcu
-Ustawienia czyśćca
--- Tapety są sprawdzane od razu gdy osiągną 11 głosów.
--- Jeśli osiągną więcej niż 7 a mniej niż 11 są sprawdzane po 2 tygodniach. 
--- Jeśli po 2 tygodniach będzie mniej niż 7 głosów tapeta zostanie usunięta.


misiaczki0208
Dodany:05-06-2012 10:12

Myślę, że to najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o czyściec i osiągnęliśmy upragniony  consensus. Pozdrawiam..Jula...

alma
Dodany:05-06-2012 12:29

Uważam również że to najlepszy pomysł!
Teraz powinno się każdemu podobać,bo to znaczy że skoro tapeta nie została dodana,to nie trzeba od razu ją usuwać z komputera!
Tapeta ta jeszcze może być hitem,bo ma szanse w czyśćcu!
Pozdrawiam.

GraGor
Dodany:15-10-2012 22:31

Witam.
Mam krótkie pytanie: dlaczego te tapety nie były w czyśćcu!?
http://www.tapeciarnia.pl/144063_bizon_trawa_gory.html
http://www.tapeciarnia.pl/144049_piesek_kotek.html
I jak większość tego usera? Jakość prawie wszystkich tapet jest wręcz tragiczna.
Bardzo proszę o odpowiedz.


Annlin
Dodany:15-10-2012 22:50

może dlatego że posiada głosy i nie jest tragiczna choć nie najlepszej jakości ale sprawdziłam i na pulpicie wygląda w miarę dobrze brakuje jej ostrości trochę ale  jeśli o mój pulpit chodzi to nie mam zastrzeżeń  format wpasował się bardzo dobrze bez żadnych regulacji  a inne tapety usera  ja np nie uważam za tragiczne. bizona można poddać próbie ale uwierz mi tragiczne tapety to ja widziałam tu kilka i faktycznie były to tragiczne wg mnie co ani nie były dobre jakościowe ani nijak nie dawały się wpasować w pulpit - dziś widziałam np taką zupełnie nie do przyjęcia ale uciekła mi a jak dałam wstecz by ja pogonić to pojawiły się inne- bo przeglądałam losowe. Reasumując Bizon nie zachwyca ale i nie odrzuca wg mnie.
co do pieska i kotka się zgadzam
Ale mam inne pytanie do admina dodana dziś tapeta http://www.tapeciarnia.pl/144079_serca_swiatlo_miasto_noc.html była w ostatnich dniach  w czyścu i czy to jest własnie wynik głosowania że weszła do serwisu- bo nie wiem co się dzieje z tymi tapetami po glosowaniach czy one zostały czy nie i czy to jest własnie tapeta ta z czyśca dziś dodana czy tamta wyleciała z serwisu a ta dziś doszła i to przypadek zupełny

GraGor
Dodany:15-10-2012 23:00

Aniu, że bizon ładnie się wkomponował na pulpit, to dobrze, ale cały czas uważam, że tej jakości tapety nie powinny pojawić się tutaj. Nie piszę tego złośliwie, ale jestem w szoku. "Moje" tapety może też nie są rewelacyjnej jakości, ale przynajmniej przyzwoitej. Wierzę, że znalazłaś jeszcze gorszą tapetę od bizona, ale myślę, że ze starszą datą. Wtedy faktycznie większość była fatalna.

Annlin
Dodany:15-10-2012 23:31

akurat Twoimi to jestem zachwycona  a nawet przez myśl mi nie przeszła żadna złośliwość czy faworyzacja nie znam nikogo z userów oceniam tapetki nie ludzi  jestem tu  jakiś czas i widzę że co do jakości tapet zrobiono wiele ale wiele też  jeszcze do zrobienia ale jeśli założeniem Tapeciarni jest faktycznie że każde zdjęcie musi: 
-Musi mieć bardzo dobrą jakość. 
-Fajnie wyglądać na pulpicie.
to wskazane przez Ciebie tapety nie powinny być w serwisie - trzeba by się może zastanowić co jeszcze można zrobić by usprawnić weryfikację starszych tapet z początków serwisu bo jest ich jednak w dalszym ciągu sporo niestety
może dodatkowy osobny przycisk zgłaszający słabą jakośc tapety czy nasze niezadowolenie co pozwoli na trafienie do weryfikacji- mnie samej trochę zajęło zanim znalazłam w opcjach
ale może doczekamy się odpowiedzi admina na nasze pytania ;)

osdset
Dodany:16-10-2012 08:42

Tapety nie idą od razu do czyśćca, to nie zdało egzaminu ponieważ jest 200 tapet dziennie i nikt tego nie oceniał, potrzeba było 2200 głosów dziennie każdy może zadać sobie pytanie ile ja oddałem głosów dziennie

tapety są sprawdzane jak kiedyś przez administratora i jeśli stwierdzi że jakaś tapeta jest dla niego średnia daje ją do czyśćca aby użytkownicy mogli wybrać.

Co do tapet przedstawionych wyżej, uważam że są słabe  i do usunięcia.


Dodaj Odpowiedź
REKLAMA
Czułość jest potężniejsza od uporu, woda mocniejsza od skały, miłość silniejsza od przemocy. Oddaj swój głos...
Zawsze rozmawiam ,z moją księżniczką .

Włącz

0.0354 sekundy, Godzina: 10:45:39, MEM:3541.35 KB