REKLAMA
Ostatni wpis: 4 godziny temu

gosiaczek241282 Mój nowy komentarz do tapety [link]

jurek84 Wygrałem w konkursie FotoLotto

ann1 Wygrałem w konkursie FotoLotto

basia1951 Wygrałem w konkursie FotoLotto

basikp Wygrałem w konkursie FotoLotto

Forum > Hyde Park > Dokładne nazwy , gatunki ,itd ...
Autor
Postthean


Dodany:01-01-2015 15:22, wejść:1158

Ja chciałabym się odnieść do wymogów tej strony, jakim jest podawanie dokładnych nazw ras zwierząt, gatunków roślin, ptaków, itd. Jest to dla mnie bardzo stresujące, bo moją pasją jest fotografia , a nie dendrologia,kynologia, biologia,ichtiologia ,botanika to już troszkę mniej. Przecież jest to strona z tapetami, a nie słownik encyklopedyczny gatunków roślin i zwierząt z całego świata - jeśli ktoś zna nazwę dokładną, nawet po łacinie, niech ją podaje, ale wymuszanie na nas szukanie po necie skutkuje tym, że kiedy nie wiemy co wpisać, wpisujemy bzdury, i tak np: wszystkie rośliny o czerwonych kuleczkach - jarzębina, wszystkie białe kwiaty z żółtym środkiem - rumianek ,w podbiale króluje mniszek , we fractalch fractalius , mogłabym tych błędów wypisywać do wieczora.Czy nie może być tak, że jak nie znamy pełnej nazwy czy rasy, to nie można dodać od ogólnej kategorii - kwiaty, rośliny czy koty ? przecież jest to poprawne działanie i przynajmniej nie wprowadza w błąd.
Dla poparcia, np kategoria "Grzyby" nie ma gatunków i jest święty spokój, nikt przynajmniej nie dostaje wiadomości " Prosimy uzupełnić tapetę" - jaki jest dokładny gatunek grzyba"

radoslaw
Dodany:01-01-2015 15:28

masz rację Grażynko Popieram

kochanyUrwis
Dodany:01-01-2015 18:13

Około 100 dni temu był wałkowany ten temat, userzy rozdrabniali się, podając propozycje szczegółów. Wyglądało na to , że wszyscy sa tu specjalistami w kazdej dziedzinie. Coż, ja żaden specjalista, wykły amator byłem temu przeciwny. Niestety wszyscy na mnie naskoczyli. Jak dobrze pamiętam pozostało na tym, że dodajemy podając główna kategorię, o ile nie znamy ras, gatunków, marek itp a po wejsciu tapety osoby znające te szczegóły mogą takie tapety zglaszac do uzupełnienia za co miały byc dodatkowe punkty osobie zglaszającej. Mam nadzieję, że tak jest nadal

thean
Dodany:01-01-2015 18:34

No niestety tak nie jest, ja dziś nie mogłam dodać kota, bo nie wiem ,co to za rasa - wpisałam to, moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobne i weszło. A właśnie nie powinno tak być, bo strona tylko traci na tym,że ma milion podkategorii, z których tylko 10 % jest prawdą - reszta pomyłką. Tu nie chodzi Urwis żeby wszyscy byli specjalistami, jeśli tacy są, to niech wpisują poprawnie, a jeśli nie wiedzą co wpisać, to lepiej do ogólnej kategorii niż jakieś wydumane bzdury pisać i już ...

radoslaw
Dodany:01-01-2015 18:45

i tu się zgodzę z tobą Grażynko

Malgosia16
Dodany:01-01-2015 18:50

Tak, ja też dzisiaj musiałam odrzucić aż dwie tapety bo nie znałam dokładnej nazwy.Nie powinno tak być.Popieram Grażynkę

radoslaw
Dodany:01-01-2015 18:54

to jest nas więcej

kochanyUrwis
Dodany:01-01-2015 18:59

Thean o tym samym mowiłem okolo 100 dni temu. Według mnie nawet przy wyszukiwaniu dubli lepiej jest jak podana jest głowna kategoria.Trudniej jest wyszukac dubla jezeli ktos poda podkategorie a ktos inny kategorie. Najlepiej jak byłoby to ujednolicone. Nadal pozostaje przy swoim zdaniu..jeżeli ktos szuka tapety z kat psy to napweno znajdzie to czego szuka , nawet bez podania rasy przez dodających

radoslaw
Dodany:01-01-2015 19:04

koszmar totalny wciąż są jakieś poprawki

Malgosia16
Dodany:01-01-2015 19:08

w jednej z odrzuconych tapet wpisałam; kwiat, różowy, kwitnący więc uważam, że opis był na tyle dokładny że tapeta powinna być dodana ale musiałam odrzucić bo nie znałam gatunku ale przecież nie jestem botanikiem. Czy tak ma wyglądać zabawa bo podobno jesteśmy tu dla zabawy, prawda?

ViolaLidia2
Dodany:01-01-2015 20:15

Witam.
Zgadzam się z powyższymi zdaniami w stu procentach. 
Mimo, że sama byłam za wpisywaniem (jeśli się zna) ras psów czy ptaków to jednak cała sprawa potoczyła się w złym kierunku.
Grażyna ma rację. Nie jesteśmy specjalistami od przyrody, geografami czy orniotologami. WYPISUJEMY BZDURY.
Powinno się zgłosić nazwę tylko wtedy jeśli jesteśmy na 100% pewni danej nazwy.
To samo tyczy się samochodów.
Popieram zatem zniesienie szczegółowych opisów i możliwość wnoszenia poprawek przez nas z chwilą poznania danych nazw. Dodoam jeszcze, że wyszukiwarka pod ogólną nazwą np. Kot: wyszuka dubla szybciej niż pod nazwą rasy. Tu Urwis też ma rację.
Pozdrawiam.

GregKmk
Dodany:01-01-2015 22:27

Z pewnością dokładna klasyfikacji jest nieco bez sensu bo w zasadzie nawet nie wszystko da się skwalifikować. Powiem wam tylko, że inne strony z tapetami nie mają tak dokładnych kategorii.
A co do samochodów to się zgadzam z Violą - bo nawet ja i moi zagraniczni znajomi (sympatycy aut) nie zawsze potrafią podać markę i model danego samochodu.

kochanyUrwis
Dodany:01-01-2015 23:33

No proszę jaki odwrót myśleniowy...jak teraz wszyscy jednomyśłnie zauważaja i popieraja odwrócenie tego o co tak bardzo inni walczyli. Od poczatku wiedzialem, że to byl nienajlepszy pomysł, ale coż..co niektórzy mieli okazje wykazac sie jakie to roslinki, pieski i kotki znają

ViolaLidia2
Dodany:02-01-2015 01:35

No cóż Arku. Tylko jedno zwierzę nie zmienia zdania Jeżeli coś się nie sprawdza i jest uciążliwe to należy to zmienić. Nie warto upierać się przy jednym i w dodatku twierdzić, że ma się rację. Prawda? Wykazać zawsze się można poprawkami.

thean
Dodany:02-01-2015 12:43

Tak dokładnie to chodzi o jedno:  Chodzi o to, że Admin wymuszając na nas podawanie dokładnych nazw ras,gatunków itd. wprowadza masę błędów na stronę, ponieważ Userzy aby dodać tapetę wpisują na siłę bzdury, a Moderator to zatwierdza.
Strona robi się niewiarygodna, a to nikomu nie jest potrzebne. Myślę, że Admin powinien to przemyśleć i pozwolić na wpisywanie ogólnych kategorii ,jeśli user nie zna dokładnej nazwy i wcale przy tej okazji nie trzeba usuwać podkategorii, niech zostaną dla specjalistów.


Mnie osobiście denerwuje, że czasem świadomie muszę wpisywać głupoty i na dodatek ktoś to przyjmuje za pewnik

radoslaw
Dodany:02-01-2015 17:59

popieram was wszystkich w 100 %

tomelo
Dodany:02-01-2015 22:14

Myślę, że Grażynka ma rację.
A przynajmniej, tak jak tutaj się czyni, temat warto przedyskutować.
Popieram.

Malgosia16
Dodany:05-01-2015 22:11

Wszystko pięknie i ładnie tylko nie widzę tu wpisu samego admina lub szefa, a wszyscy pewnie chcieli by w końcu wiedzieć czy mamy wyszukiwać i dodawać tapety nie znając ich nazw i gatunków czy tylko skupić się na tych znanych?

admin
Dodany:06-01-2015 10:57

Starajmy się raczej dodawać do jak najgłębiej położonych kategorii oczywiście w miarę rozsądku i wiedzy, ale to nie znaczy, że zaraz każdy powie, że ja nic nie wiem i mogę dodawać do głównej. Z mojej strony czasem mogę pomóc i nie cofać tapet do poprawki tylko samemu odszukam w miarę możliwości i swojej wiedzy, ale jest to spora strata czasu a zajęć mam sporo, więc "szukajcie tapet na znany Wam temat lub zapoznajcie się głębiej z treścią tapety"
Dodaj Odpowiedź
REKLAMA
Nie ma znaczenia, czy masz styl, reputację czy pieniądze, jeśli nie masz dobrego serca, nie jesteś niczego wart. - Louis de Funès

Włącz

0.0184 sekundy, Godzina: 03:06:38, MEM:3141.51 KB