REKLAMA
Ostatni wpis: 2 minut temu

Ewa15 Mój nowy komentarz do tapety [link]

nexsummer Dodałem zdjęcie do albumu [link]

ewik1 Wygrałem w konkursie Mem dnia

Kwiat Wygrałem w konkursie Top Tapety (pob_wys)

Barbados Wygrałem w konkursie Top Tapety (pobran)

Ostatni wpis: 14 minut temu

adminMEM dnia wybrany !! Wygrał MEM "Dom jest tam, gdzie jest twoje serce" [LINK], dodana przez ewik1 Gratulujemy!!

adminTapeta z największym współczynnikiem wyświetleń/pobrań: Dom porośnięty bluszczem, dodana przez Kwiat Gratulujemy!

adminTapeta z największą ilością pobrań: Drzewo na wrzosowisku o wschodzie słońca, dodana przez Barbados Gratulujemy!

adminTapeta z największą ilością wyświetleń: Drzewo na wrzosowisku o wschodzie słońca, dodana przez Barbados Gratulujemy!

adminJuż za dwie godziny będzie wybierany najlepszy MEM dnia, dodaj włąsnego MEMa [LINK]

Forum > Blog Tapeciarnia.pl > Nowa opcja OCEŃ NOWE TAPETY
Autor
Postosdset


Dodany:12-05-2018 03:01, wejść:2088

W związku z tym że są nieprawidłowości w głosowaniach do TOP DODANE 24 postanowiliśmy zmienić system wybierania najlepszych tapet.
https://www.tapeciarnia.pl/ocen-nowe-tapety

Każdy użytkownik może ułożyć tapety z poczekalni od najlepszych do najgorszych, my z tego wyciągamy średnią i najlepsze tapety dodajemy na górę.
Jeśli zobaczymy że prawidłowo oceniasz tapety wtedy zostaniesz ekspertem którego głos będzie brany do obliczania średniej oraz otrzymasz 4 razy więcej punktów.
Przez dwa tygodnie przetestujemy jak to wygląda w praniu i jeśli zda testy uruchomimy system dla "TOP DODANE 24"
Zgłaszajcie swoje sugestię aby dopracować system.

kochanyUrwis
Dodany:12-05-2018 09:53

Czytam juz kolejny raz i mało z tego rozumiem. Co znaczy "nieprawidłowości w głosowaniach" Po pierwsze.. przeciez kazdy ocenia w zależności jak co mu się podoba. Po drugie.. Gdzie i jak mają być ułożone. Co za różnica jak ocenię tapetę, czy dam 10 kolejnym 15tu tapetom, czy te ktore zaslugują na 10 ustawię w kolejności. Krzysiek mało kto otwiera tapetę w 1:1 przed jej dodaniem, mało kto interesuje się tym co jest w poczekalni, jakoś mało jestem przekonany, że userzy będą otwierali aby w miarę solidnie to wykonać. Będą robić, oczywiście ale tylko i wyłącznie z chęci na dużą ilość proponowanych punktów. Obym się mylił. Praktyka pokaże a adminowi przybedzie dodatkowe sprawdzanie. A moze by tak dodać drugą opcję oceniania za jakość tapety

markoniczek
Dodany:12-05-2018 10:01

Nie rozumiem co to znaczy "nieprawidłowości".
każdy z nas ocenia tak jak mu dyktuje sumienie i oko ;)  Większość tapet jest bardzo dobra jakościowo, ale zdarzają się i takie które zasługują nawet na 1. Oczywiście nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Często tapeta,  która moim zdaniem jest słaba zostaje "tapetą dnia". Nie wiem jak wygląda głosowanie, nie wiem od kogo to zależy i nie mnie oceniać.Piszę tylko swoje zdanie.

kochanyUrwis
Dodany:12-05-2018 10:24

Ula przesadziłaś, od pewnego juz czasu wchodzą tapety  naprawdę dobre jakościowo. Zdaży się że z raz w miesiącu przemknie się, wedlug nas gorsza jakościowo. W takim przypadku można to tłumaczyć na dwa sposoby. 1) sprawdzający jest tylko człowiekiem i po sprawdzeniu okolo 80 tapet można dostać oczopląsów i czasami jakiś drobny szczegół można nie zauważyć. 2) czasami cos co wedlug nas jest defektem, psuje wygląd tapety, według decydującego jest do zaakceptowania. Ale tak czy siak wchodzą coraz to lepsze jakościowo tapety

osdset
Dodany:12-05-2018 10:46

Te ocenianie polega na wyborze najładniejszej tapety które są dobre graficznie.

nieprawidłowości czyli ocenianie wysoko tapety ulubionych profili a innych obniżanie w dół. 
Dzisiaj wpuściliśmy tapetę która jest słaba graficznie i dostała same 10. Rozwiązanie drugiego głosowania też rozważałem ale też będzie problem z prawidłowymi ocenami.


Chce wyłonić te osoby które oceniają najrzetelniej i będą EKSPERTAMI, to oni będą decydowali o kolejności 'Top dodane 24'. Ekspert dostanie 4x więcej punktów oraz z czasem dodatkowe prawa. Jeśli zobaczymy użytkownika który dobrze ocenia tapety wtedy zaprosimy go do grona ekspertów.


Pozbędziemy się głosowania w tapetach gdzie ludzie celowo zaniżają tapety innych osób.Urwis linka z 1:1 zaraz tam dodam.


Jak mają być ułożone jest opisane na stronie z tapetami. Czyli na górze najlepsze a na dole najgorsze.

kochanyUrwis
Dodany:12-05-2018 11:16

Pisząc to, chodzi Ci o ocenę jakościową Bo jezeli nie o to Ci chodzi, to jak mam ocenic wysoko coś co mi osobiście się nie podoba, coś co ja osobiście nie widzę na swoim pulpicie, nigdy tego nie pobiorę bo to mi się nie podoba. I uwierz mi że oceny będą rozbieżne, jeden ustawi tak a drugi inaczej a admin i tak ostatecznie zdecyduje

osdset
Dodany:12-05-2018 11:27

Oceniajcie wpierw tak jak wam się Wam podobają tapety biorąc pod uwagę jej jakość.
Ja z tego wyciągnę średnią i zobaczymy jak to działa.

colombo
Dodany:12-05-2018 12:08

Czyli czytając między wierszami, głosujcie jak każemy. Moje zdanie. 

ViolaLidia2
Dodany:12-05-2018 14:11

Tapety ułożyłam i zapisałam. Tapety z wadą dałam na sam dół. Przydałyby się głosy wtedy łatwiej je układać. Tu są tapety, które mają wejść jutro czyli głosowalibyśmy na tapety gdzie nie widać userów i nie widać ułożenia Admina, bo zawsze te najlepsze są na pierwszej stronie. Czyli te, które są zagłosowane najwyżej będą tymi pierwszymi? W sumie były zdania by głosować już na etapie poczekalni, więc fajnie. Co to znaczy ekspert? Grupa ekspertów będzie miała decydujący głos o ustawieniu kolejności? A jeśli każdy ekseprt ułoży inaczej? Wyciągniecie średnią? 

thean
Dodany:12-05-2018 17:01

NNa jakiej zasadzie to ms działać, skoro ja mogę tylko otworzyć tapetę, a potem ją zamknąć i nic więcej?

osdset
Dodany:12-05-2018 17:24

złap tapetę lewym klawiszem myszki i przesuń w odpowiednie miejsce. U góry są najlepsze a na dole najgorsze.

thean
Dodany:12-05-2018 18:08

A no tak, z telefonu próbowałam...
Ale czy to znaczy, że potem już po dodaniu nie będzie można oceniać, czy co?

osdset
Dodany:12-05-2018 18:22

po dodaniu będzie można jeszcze raz ocenić

admin
Dodany:13-05-2018 11:58

Ustosunkuję się najpierw do niektórych powyższych wypowiedzi.          

markoniczek – twierdzisz, że niektóre tapety zasługują na jedynkę, my tak nie uważamy. Skoro jesteś tego zdania i nie głosujesz nisko motywując takową jedynkę to jak ma wyglądać sprawiedliwe ocenianie? Sprawiedliwie oznacza tylko dawać wysokie oceny? Oczywiście, że głosy niektórych idą w pierwszej kolejności na userów, są również głosy samych 10-tek lub 9-tek – to też jest sprawiedliwe? Wczorajszy przykład ze słabą tapetą z wadami nas tylko w tym utwierdził, ale o tym napiszę niżej. 


colombo – Twoje zdanie „głosujcie jak każemy” jest obraźliwe. Nie jak każemy, dążymy do jak najbardziej sprawiedliwego głosowania. Głosy niektórych userów wyglądają tak: po logowaniu występują od razu oceny 10 dla jednego usera (po kolei wszystkie tapety) – potem dla drugiego usera. Następnie w ciągu dnia gdzieś wpadnie ocena na inną tapetę i potem gdzieś 9-tka. Druga sytuacja – głosy na tapety są dawane po losowaniu tapety dnia, zaraz po 22:30. Trzecia sytuacja – jak opisałem wyżej – same wysokie oceny bez uwzględniania niskich – a więc sprawiedliwie? 


kochanyUrwis – oceny mają być rozbieżne a co do decyzji Admina o ustawianiu tapet to oczywiście, że będę czuwał nad tym by tapeta słabsza nie ustawiła się jako pierwsza – zasada HQ pierwsze będzie obowiązywać nadal. Dlaczego? Dlatego, że na przykład bardzo dobre tapety z horroru, które również mamy, nie będą wybierane głosami nigdy na pierwsze miejsca (to samo dotyczy gier czy samochodów).  


ViolaLidia2 – tak ma być docelowo, że będzie możliwość oceny tapety (super, dobra, słabsza), więc ułożenie nie będzie problemem. Co do ekspertów – to będzie wyciągana średnia.               


Wczoraj weszła tapeta bardzo słaba z wadą. Dodaliśmy ją po to, by wyciągnąć wnioski co do głosowań userów, zapoznania się z ich rzetelnością, dokonania analizy prawidłowych pobrań, analizy wyświetleń/pobrań w stosunku do innych tapet. Mamy teraz pełniejszy obraz oceniania na konkretnym przykładzie. Moje zdanie jest takie – w niektórych przypadkach wypowiedzi userów co do jakości tapet w bazie to praktyka nie pokrywa się z teorią. Co innego się mówi a co innego robi. Przy okazji wyprzedzając pytania odpowiem, że nie jest ważne jaka to była tapeta i czyja (tapeta zostanie w bazie, w odpowiednim czasie dodamy podmiankę). Dlatego uważamy, że nowy system jest konieczny.


kochanyUrwis
Dodany:13-05-2018 12:57

Jakoś nie bardzo rozumiem czemu ma sluzyc to układanie. Jak niby ma wpłynąć na uczciwą ocenę tapet. Jezeli komuś coś się nie podoba to i tak oceni nisko, obojętnie czy ta tapeta bedzie ulozona w górze czy w dole. Przeciez i tak tapety oceniamy jak są juz w bazie. Jeżeli ma to wpłynąć na kolejność tapet w "top dodane 24h"..dziś,wczoraj,2dni temu...to może byłoby lepiej brać pod uwagę ilość pobrań. To jest najbardziej sprawiedliwy wykładnik. W końcu tapety w bazie są nie tylko nam, dodajemy je aby inni korzystali i to ilość pobrań świadczy o tapecie a nie nasze oceny. Może zasugerować się pobraniami a ocenianie tapet niech zostanie formą zabawy

osdset
Dodany:13-05-2018 13:13

Ilość pobrań też nie jest miarodajnym sposobem na wybranie najlepszych tapet ponieważ można to obejść i generować sobie pobrania i wejścia.

osdset
Dodany:13-05-2018 16:43

Znalazłem ciekawe zdjęcie który pokazuje różnice w wyglądzie tapety na słabym oraz dobrym ekranie

markoniczek
Dodany:13-05-2018 17:36


Podtrzymuję to co napisałam,  a nie głosuję nisko gdyż wiem, 
że  głos został by usunięty. 
Tapety, która moim zdaniem nie zasługuje na głos nie oceniam. 
Każdy ma prawo do własnego zdania, nigdy nie głosuję złośliwie, 
a oceniając 10 czy 9 nie wyróżniam usera lecz tapetę którą dodał. 
A wczorajszej wadliwej tapety nie oceniłam.(tak mi się wydaje)


kochanyUrwis
Dodany:13-05-2018 22:17

Haha Krzysiek to zmień sprzęt adminowi na lepszy, bo nasze tapety sprawdza na tym słabym, dlatego tyle złych tapet odrzuca

osdset
Dodany:13-05-2018 22:19

To nie jest sprzęt na jakim pracujemy Mamy porządne monitory ;)

osdset
Dodany:22-06-2018 16:35

Opcja zostaje wyłączona. Pozostajemy przy starym sposobie ale zmieniliśmy mocno algorytm.
Dodaj Odpowiedź
REKLAMA
Czułość jest potężniejsza od uporu, woda mocniejsza od skały, miłość silniejsza od przemocy. Oddaj swój głos...
Uśmiech na mojej twarzy nie oznacza, że nie mam problemów. Oznacza, że umiem być szczęśliwa pomimo tego, że je mam.

Włącz

0.0324 sekundy, Godzina: 10:15:35, MEM:3215.88 KB