REKLAMA
Ostatni wpis: 2 godzinę temu

valdi21 Dodałem zdjęcie do albumu [link]

matulenka3 Wygrałem w konkursie Tapeta dnia

markoniczek Wygrałem w konkursie Komentarz dnia

viola64 Wygrałem 50 punktów w konkursie Użytkownik Online

Bluszcz8888 Wygrałem 50 punktów w konkursie Użytkownik Online

Forum > Hyde Park > Tapety
Autor
Postryszardunio


Dodany:19-09-2012 08:01, wejść:1560

Oglądając obrazki dodane przez niejakiego xbota , mam nieodparte wrażenie , że promuje on przemoc ! Przemyca te okropne pseudo tapety do kategorii - horror i mroczne. Jeżeli nie można dodawać roznegliżowanych panienek , bo reklamodawca nie pozwala , to jak się to ma do przemocy pokazywanej w takim stylu! Na to reklamodawca pozwala ? Proponuję utworzyć kategorię XBOT - i niech tam sobie wstawia te makabryczne zdjęcia !!!

alma
Dodany:19-09-2012 17:01

Rysiu ma rację,trochę mocniej został ten horror przesadzony,a jest o wiele gorszy niż nagie kobiety.

thean
Dodany:19-09-2012 18:43

Takie obrazy jak wstawił Xbot spotyka się w co drugiej grze komputerowej.Myślę z resztą,że to jest jakiś screen z gry.Usunięciem jednej tapety nie zlikwidujecie całego zła ,jakie czai się w sieci.
Poza tym jednak pornografia jest powszechnie uznawana za bardziej szkodliwą społecznie,niż gry komputerowe i póki co nie zmienicie tego.
Skoro jest kategoria horror i mroczne ,no to chyba zrozumiałe,że takie obrazy tam będą,a to czy jakiś obraz jest przesadzony ,czy nie,to już subiektywne odczucie każdego użytkownika.Porównywanie dwóch zupełnie różnych gatunków tapet jest bezcelowe.

ryszardunio
Dodany:19-09-2012 19:37

Grażynko , ja mimo wszystko nie podzielam takiej opinii , że jak coś jest , to może być dla wszystkich. Nie podoba mi się promowanie przemocy i już. Jak ktoś lubi coś takiego , to niech gra w takie gry , albo ogląda sobie takie obrazki przed snem. Mnie się to nie podoba i jak widać większości z nas też. Ta strona jest publiczna - dla wszystkich , dla młodzieży i dzieciaków też! Jak będziemy coś takiego tolerować , to niedługo w co drugiej szkole będą do siebie dzieciaki strzelały , bo przecież jest to w co drugiej grze ! Dla mnie to chore i zdeprawowane. Nic z tego dobrego nie wyniknie!  To co wstawił xboot , to może i zrzut z jakiejś gry , ale co mnie to obchodzi. Jest to przemoc i przerażenie w najgorszej postaci! Niech sobie to będzie , ale w zamkniętej podstronie!

annaspyrka
Dodany:19-09-2012 19:50

Mnie również nie podoba się ten materiał instruktażowy bo tak można go określić,niczego dobrego on nie pokazuje, brak mi słów!

GraGor
Dodany:19-09-2012 19:58

Rozumiem dział "Horror Mroczne" Mnie osobiście kojarzy się on raczej z wampirami, potworami, zamczyskami itp. A zdjęcie przerażonej, zmaltretowanej dziewczynki......oczywiscie mroczne ale jakże okrutne!!!  Przykro patrzeć na takie zdjęcie, żal dziecka. A  jaki wyraz artystyczny ŻADEN!!

thean
Dodany:19-09-2012 20:04

No ale widzisz Rysiek,dobrze powiedziane - dla Ciebie to chore,mnie jest kompletnie obojętne.Przecież nie ma nakazu oglądania takich obrazków tutaj,więc o promocji chyba nie ma mowy.Jak napisała wczesniej Danusia, nie należy mylić prawdy z opinią większości.Nie może być tak,że na Tapeciarni można posiadać TYLKO zdanie osoby,która napisała coś wcześniej.Może starasz się udowodnić,że Twoja prawda jest Najtwojsza,ja pozwolę sobie powiedzieć,że moja prawda jest najmojsza.
Mnie się też nie podoba ta tapeta,ale skoro ktoś ją tutaj zaakceptował,to jest już nas przynajmniej dwóch Po prostu uważam,że panika z powodu jednej tapety nie rozwiązuje problemu,bo takie tapety są na wszystkich stronach .
Poza tym zwróćcie uwagę : To Wy wypromowaliście komentarzami tą tapetę,ja sama nigdy bym na nią nie wpadła

ryszardunio
Dodany:19-09-2012 20:28

Grażynko - właśnie , że jest taki nakaz - przecież cały czas to widzę !!!

ryszardunio
Dodany:19-09-2012 20:37

Jak chcesz pokazywać to swoim bliskim , to twoja sprawa. Nie mam najmniejszego zamiaru ci tego zabraniać. Jeżeli akceptujesz takie postawy to gratuluję. Wstawiasz piękne obrazy i akceptujesz coś takiego , to jaka jesteś naprawdę.  Bronisz postaw , które są chore i gwarantuje ci , że są strony , na których taka tapeta nie miała by prawa być zaakceptowana. Moja prawda , to moja prawda i nie mam zamiaru nikomu nic narzucać. Piszę tylko to co mi się nie podoba.

maxik122
Dodany:19-09-2012 20:45

Tak patrzę, słucham i będę popierał Grażynkę, to że jest nieciekawa tak skromnie mówiąc to fakt, ale czy Wy i Wasze dzieci nie oglądacie horrorów ?
Przecież obecne horrory to totalna masakra, krew tryska hektolitrami, ciała są rozrywane na strzępy itd..., a to jak wpłynie to na nasze dzieci zależy tylko i wyłącznie od nas samych, od naszego wychowania i wpajaniu dziecku co jest dobre, a co nie. Oglądam z dziećmi dużo filmów, wśród nich są też horrory, niektóre nawet bardzo drastyczne, ale nie wpływa to w żaden sposób na ich myślenie czy postępowanie. Tak samo i jest z tą tapetą, jest mi obojętna, przeglądając stwierdzam że jest nieciekawa, przechodzę do następnej, nie zatrzymując się dłużej na niej. Jak tak dalej będzie do dojdzie do takiego paradoksu że ktoś wstawi tapetę ze złamanym kwiatkiem, to podniesie się wżawa...jak to, kto go złamał, przecież tak nie wolno.
Pewnie narażę się wielu osobom, ale takie jest moje zdanie.

thean
Dodany:19-09-2012 20:46

Nie chcę pokazywać moim bliskim takich tapet.Rzeczywiście wstawiam inne tapety,ale też nie mogę narzucać innym ,że muszą lubić to co ja. Jestem pewnie bardziej liberalna w swoich poglądach,i tak jak szanuję Twoje zdanie,tak chcę uszanować zdanie Tych,którym się to podoba,albo jest im obojętne. Po prostu jest demokracja i jestem za wolnym wyborem,co chcę oglądać,a nie co mi ktoś pozwoli oglądać. To tyle ...

ptro241
Dodany:19-09-2012 21:02

Pani grazynka ma racje, nie robcie wzawy nad tapeta bo co nie ktorzy po prostu sie osmieszacie

ryszardunio
Dodany:19-09-2012 21:03

Grażynko - poczytaj sobie może komentarze pod tapetą i sprawdź , czy komuś się to podoba. Jeżeli znajdziesz coś pozytywnego , to skończę ten temat. Ja też szanuje czyjeś zdanie i wolny wybór , ale przecież nie muszę tego oglądać , a ciągle mam to zdjęcie przed oczyma. Niech sobie będą takie obrazy , ale dla tych co chcą to oglądać. 

thean
Dodany:19-09-2012 21:20

Komentarze napisały tylko osoby ,którym się tapeta nie podoba.Po ilości pobrań mniemam,że wielu jednak się podoba,tylko nie każdy ma odwagę się sprzeciwić,bo jest tutaj potem zwyzywany.
Dzięki Waszym komentarzom ta tapeta wskoczyła na pierwszą stronę,między innym Ty właśnie wyciągnąłeś ja na światło dzienne.No i do kogo pretensje?
Dajcie pozytywne kciuki innej tapecie,to ta zniknie

Tymczasem dobranoc Wszystkim

ViolaLidia
Dodany:19-09-2012 21:46

Ja jednak uważam podobnie jak Ryszard. Jest horror i... horror. Jest akt kobiecy... i akt kobiecy. Jest satyra...i satyra. To my mamy wpływ na to co nas otacza. Wszystko ma swoje granice i granice dobrego smaku... Oczywiście, że można obojętnie przejść nad pewnymi rzeczami lecz myślę, że niektóre brutalne zdjęcia, gry komputerowe, filmy odciskają piętno nie tylko na dzieciach ale i na dorosłych. Gdyby na zdjęciu była osoba dorosła, nie dziecko to przypuszczam, że ta dyskusja nie miałaby miejsca. Natomiast co do podniesionego faktu przez Grażynkę o "zwyzywaniu" popieram ją w stu procentach. Taka jest właśnie natura ludzka Ot, przedstawiłam swoje zdanie w tym zakresie. Mnie osobiście tapeta się nie podoba.

ryszardunio
Dodany:19-09-2012 21:49

Na zakończenie.Spodziewałem się różnych obrońców tego obrazu , ale nawet przez myśl mi nie przeszło , że może nim być Thean. Chciałem ci powiedzieć , że nie ja ją wyciągnąłem. Mój wpis jest tam któryś z kolei.Dobranoc

ewik37
Dodany:19-09-2012 21:55

Mój wpis jest pierwszy, nie cierpię tej tapety i mam nadzieję że to cholerstwo zniknie z tapeciarni ,bo jesli nie to poważnie się zastanawiam nad usunięciem konta.. Dobranoc

ewa21021
Dodany:20-09-2012 04:53

Myślcie sobie co chcecie, ale Wam głośno powiem...i Thean i Maxik122 i Ptro241.Jeżeli Wy uważacie ,że to jest normalne,że rodzic nieletnich dzieci godzi sie na to aby miały dostęp do brutalnych, promujących przemoc gier komputerowych i horrorów to ja naprawde już nie wiem na jakim świecie żyję. PODPIDSUJE SIE OBIEMA RĘKAMI POD KAŻDYM PROTESTEM PRZECIWKO PRZEMOCY.Zaczyna się właśnie w ten sposób,że rodzice oglądają brutalne filmy i grają w gry komputerowe razem ze swoimi dziećmi myśląc ,że dzieci maja FUN. Nigdy nie wiesz co dzieje sie w małej główce dziecka i kiedy w jego przyszłym życiu wszystko to co widział w filmie i jakichś brutalnych grach komputerowych zechce wprowadzić w życie. Zacznie sie od drobnych bójek z kolegami na podwórku...potem biciu żony a na koniec zamordowaniu niewinnego człowieka. Dacie gwarancję ,że Wasze dzieci tego nie zrobią?....Ja mam juz dorosłe dzieci ...i myślałam skoro je wychowałam na dobrych ludzi w miłości i bez udziału przemocy w rodzinie to nic im złego sie nie przydarzy...DZIŚ MÓJ NAJMŁODSZY SYN MA 27 LAT I LEŻY JUŻ PRAWIE TYDZIEŃ W SZPITALU Z BARDZO CIĘŻKIMI OBRAZENIAMI....bo go jakiś nieszczęśliwy młodzieniec, który wyrósł na filmach i gierkach które promują przemoc zamierzył się na mojego syna życie....Dacie gwarancję,że TAKA PRZEMOC NIE PRZYTRAFI SIE WASZYM DZIECIOM?...TEGO NIE NIGDY ZAGWARANTUJECIE...Myślę,że taka reakcja i dyskusja , która obróciła się przeciwko ludziom, którzy chca bronić nasze dzieci nie powinna miec nawet miejsca...a szczególnie jesli chodzi o kobiety...

ewa21021
Dodany:20-09-2012 06:47

Na szczęście konto usunęła osoba , wokół której tyle szumu...

osdset
Dodany:20-09-2012 08:07

Taką tapetę należy zgłosić w uwagach, miałem mieszane uczucia jak na nią patrzyłem. Niewątpliwie jest na pograniczu dobrego smaku, tylko każdy tą granice odbiera inaczej.

Wprowadzam nową zmianę. Od teraz tapety z  "pogranicza" dobrego smaku nie będą dodawane a które już się znajdują w serwisie będą usuwane.


ryszardunio
Dodany:20-09-2012 08:14

Dzięki Osdset

ewa21021
Dodany:20-09-2012 13:20

Ja też bardzo dziękuję....Na szczęście dla Tapeciarni czuwasz nad porządkiem...

thean
Dodany:20-09-2012 14:08

 Zgadza się,każdy ma inne odczucia.Dla mnie połowa tapet w "Militarne" jest brzydka,ponieważ promuje maszyny i urządzenia służące do zabijania ludzi,część tapet z kotkami,ta w których kotki sa upychane w buty,doniczki oraz inne pojemniki promuje przemoc wobec zwierząt.
Ale nie będę szantażować Właściciela strony,żeby dostosował ją do moich osobistych wrażeń,doznań oraz potrzeb.Jeśli uznam,że Tapeciarnia zawiera treści,które są dla mnie niewłaściwe,po prostu nie będę tutaj wchodzić.
To samo tyczy się dzieci - to nie Tapeciarnie są od wychowywania nam naszych dzieci,tylko my ...
Nie wierzę Ryszard,że nie zrozumiałeś wcześniej o czym pisałam.Została zdjęta tylko jedna tapeta,a problem pozostał ...

ryszardunio
Dodany:20-09-2012 14:54

Nie chce mi się wierzyć , że dalej to ciągniesz. Widzę , że zupełnie nie rozumiesz o co chodzi. Ja też nie wierzę , że nie rozumiesz o co mi chodzi. Ta tapeta , to pryszcz , ale jak będziemy przechodzić obojętnie koło takiego tematu - to co nam pozostanie? Piszesz , że takie dzieła zupełnie cie nie obchodzą i są ci obojętne. Rozumiem , że gdybyś szła ulicą i ktoś kopałby dziecko , to byłaby nie twoja sprawa , bo przecież , to dzieje się nagminnie. Nie ciąg tego dalej , bo nie przekonasz mnie , że promowanie takich dzieł jest normalnym zjawiskiem. Mylisz się również co do tego , że takie tapeciarnie nie są od wychowywania dzieci. Są i bardzo dobrze , że ktoś mad tym czuwa. Osdset postąpił zgodnie ze swoim sumieniem i chwała mu za to. Porównanie kotka w doniczce do wypływającego mózgu z rozbitej głowy , to brak jakiegokolwiek wyczucia. Szkoda , że akurat Ty tak to widzisz.Pozdrawiam

ewa21021
Dodany:20-09-2012 15:14

Byłam właściwie pewna,że się jeszcze odezwiesz Thean...ale liczyłam na słowa typu -BARDZO MI PRZYKRO EWA ŻE TWOJEMU SYNOWI SIE TO PRZYTRAFIŁO...lub ŻYCZĘ MU SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA...lub BĄDŹ SILNA EWA, JESTEM Z TOBĄ...ale Ty ani jednym słowem nie wspomniałaś o tym co WIELKIMI LITERAMI napisałam w swoim poście...Myslę,że jednak tak naprawde nie interesuje Cię krzywda ludzka. Najbardziej jest ważne dla Ciebie Twoje ostatnie słowo. Zawsze myślisz,że masz rację? Moje ostatnie słowa na ten temat...MYŚLĘ,ŻE TWÓJ LIBERALIZM POSUNĄŁ SIĘ ZBYT DALEKO . ŻYCZĘ CI ZDROWIA THEAN I SAMYCH TYLKO SZCZĘŚLIWYCH DNI...Ewa

annaspyrka
Dodany:20-09-2012 16:13

Też przyznam racje Ewie i Rysiowi, nie spodziewałam się tego właśnie po Tobie Thean mniemałam że jesteś zasadniczą osobą ale z uczuciami, no cóż i tak bywa. Ja jestem bardzo daleka od przemocy sama jej doznałam i nie jest to przyjemne kto równie tego doznał wie o czym mówie, kiedyś byłam za bezstresowym wychowaniem od jakiegoś czasu radykalnie zmieniłam zdanie obserwując jego skutki tu w USA. Właśnie dzięki horrorom, takim obrazkom i grom komputerowym dzieją się takie historie o których mówiła Ewa w swym poście dotyczącym przykrego incydentu z jej synemi z tego powodu jest mi bardzo przykro.Pamiętam też zdarzenie w polsce jak dziecko wyskoczyło z okna bo naoglądało się w grach komputerowych że ludzie mają po kilka żyć i nie miały miejsca tłumaczenia matki i zakazy oglądania tego typu obrazów a co więcej w domu nie było możliwości zagrania w takową gre bo nie było jej ani komputera itp. ale dziecko jak to dziecko owoc zakazany najlepiej smakuje mimo najszczerszych pobudek i tłumaczeń rodziców, dzieciaki mają swoją grupe osób i to oni są dla nich idolami a my na drugim miejscu i dlatego grupa psychologów , psychiatrów i twórców tego typu obrazów w różnych kategoriach ustanowiła granice wieku lat + 18 nie na darmo, bo wiadomo dziecko jest tylko dzieckiem i nie ma żadnej gwarancji co wprowadzi kiedyś do swego życia. Nie tylko z doświadczenia wiem że agresja rodzi agresje a chcecie to sprawdzić zapraszam do pogotowia opiekuńczego i pogawędki z dziećmi przebywającymi tam, może wtedy inaczej spojrzycie wtedy na siebie i swe dzieci.Ewa bardzo serdecznie Ci współczuje , trzymaj się i życze Ci dużo siły bo zapewne będzie Ci bardzo potrzebna, trzymam mocno kciuki za Ciebie i Twego Syna, pozdrawiam cieplutko Ani.

thean
Dodany:20-09-2012 17:06

Zaraz zostanę wrzucona do jednego worka z seryjnym zabójcami.Bardzo proszę nie bawić się w Bogów i nie oceniać mnie na podstawie tego,że śmiałam bronić jednego obrazka.Nie wstawiam nieprzyzwoitych i niesmacznych tapet i myślę ,że to świadczy o mnie.Robią to inni,Ty Ani promujesz w swoich tapetach broń,ale nie do mnie należy ocenianie Cię z tego powodu.
A dla Waszej wiadomości:jestem osobą wrażliwą na piękno i krzywdę ludzką,ale posiadam swoje zdanie,którego nie zmieniam tylko dlatego,że tak chce ogół.

ryszardunio
Dodany:20-09-2012 17:22

Gratuluję takiej wrażliwości. Pewno te gołąbki , które fotografowałaś zjadłaś potem na obiad. Kończę ten temat i więcej nic już nie napiszę.

annaspyrka
Dodany:20-09-2012 17:26

Wyjaśnie Ci jedno broń a jak kolwiek by nie była to nie pobite dziecko, czy temu podobne. Nigdy jako kobieta nie stanełabym w obronie takiego obrazka i jemu podobnego bo tylko bym wydała bardzo negatywną opinie o sobie a taka nie jestem, czasami fakty mówią same za siebie, zaś ocenianie mej osoby pozostawiam innym, to na tyle w tym temacie.

moderator-strony
Dodany:20-09-2012 17:29

Proszę moderatora  forum o zamknięcie tematu.

admin
Dodany:20-09-2012 18:15

Myślę że dyskusja nie ma sensu. Zostały wprowadzone nowe wytyczne więc jest już wszystko OK.

Temat zamykam.

Dodaj Odpowiedź
REKLAMA
Mieć dobrych sąsiadów To jakby mieć większy dom." Bądźmy dla siebie dobrzy:

Włącz

0.0284 sekundy, Godzina: 03:23:56, MEM:3189.71 KB