REKLAMA

Ostatnio dodane tematy na forum przez użytkownika: annaspyrka


Forum > Hyde Park > Temat: PORADY

Tak ochronisz się przed komarami:


1. Pocięta cebula i liście pomidorów

Gdy śpisz przy otwartym oknie, połóż na parapecie pociętą cebulę i liście pomidorów. Komary bardzo nie lubią tych zapachów.

2. Pachnące kadzidełka

Aromatyczny zapach cynamonu, pomarańczy, czy mięty. Dla nas to ładny zapach, jednak dla komarów jest okropny. Kadzidełko może przegonić niechcianych gości.

3.Siatka na okno

W okresie letnim dobrze sprawdzają się siatki na okno tzw. moskitiery. Są niemal niezauważalne, a dla komarów stanowią przeszkodę nie do przejścia

4. Elektryczne urządzenia przeciwko komarom

Na rynku jest całe mnóstwo urządzeń, które odstraszają komary. Emitują one specjalne ultradźwięki, niesłyszalne dla człowieka a bardzo głośne i uciążliwe dla komarów.

5. Antyperspirant

Komary przyciąga zapach ludzkiego potu. Warto zatem zadbać o higienę. Częste kąpiele i dobry antyperspirant na pewno pomogą.

6. Zapachowe świeczki

Komary szczególnie drażni zapach lawendy i goździka. W sklepach często można spotkać świeczki zapachowe o takich właśnie aromatach.

7. Witamina B

Jeśli łykamy tabletki z witaminą B, zapach naszego potu nieco się zmienia, co powoduje, że komary nie będą nas kąsać już tak chętnie.

8. Porządek wokół domu

Zasyp kałuże wokół domu. Wylej wodę, która stoi długo w wiadrach czy miskach. To z tych miejsc wylęgają się młode komary, które tną nas przez długie letnie wieczory.

9. Długie ubrania

Na ciepłe, wieczorne spacery lepiej wybrać się w lekkich ubraniach z długimi rękawami. Nie będzie nam gorąco, a komary nie ukąszą nas przez tkaninę.

10. Uwaga na światło

Gdy chcemy wieczorem wywietrzyć swoje mieszkanie, pamiętajmy, aby zgasić światło. Światło żarówki komary widzą z bardzo dużej odległości.

11. Pałeczki dymiące na komary

Gdy chcemy grillować na świeżym powietrzu, poza kiełbaskami weźmy ze sobą też specjalne pałeczki dymiące, które odstraszają komary. Można je kupić w sklepach z akcesoriami na grilla.

12. Lampy pułapki

Od kilku lat w sklepach są specjalne lampy, które swoim fioletowym światłem wabią komary. Żarówka otoczona jest metalową siatką, która jest pod napięciem. Komary giną w mgnieniu oka.

13. Pelargonie

Jeśli hodujemy pelargonie, na czas lata warto postawić je na balkonie lub w oknie. Te rośliny wydzielają zapach, który odstrasza komary i meszki.

14. Herbata miętowa

 Postawmy na stole dzbanek aromatycznej miętowej herbaty. Komary wyjątkowo nie lubią orzeźwiającego aromatu miętowych liści.
 
Pozdrawiam cieplutko-Ani.

02-06-2013 05:30, wejść: 2586, odpowiedzi: 2

Forum > Hyde Park > Temat: Huragan Sandy-29.10.2012

Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie. 

Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć "jak mi przykro", "przepraszam", "proszę", dziękuję" i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz. 
Kochani , w imieniu swym własnym i moich koleżanek mieszkających tutaj w USA Ewy i Danusi składam wszystkim serdeczne podziękowania za wsparcie i ciepłe słowa   otuchy to było dla nas bardzo ważne. Ogrom zniszczeń jaki tu powstał zadnymi słowami wam tego nie potrafimy opisać.
 Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałabym wam powiedzieć jak bardzo was lubimy i że nigdy was nie zapomnimy, myślę jednak że to słowa na wyrost.
  Szczęście i przyjaźń tkwią tam,
gdzie ludzie są wrażliwi,
łagodni i delikatni w słowach,
i wzajemnie w kontaktach, a takich właśnie coraz częściej spotykam tu w portalu.
Mam serce, aby okazywać miłość i ciepło tym,
którzy żyją w samotności i chłodzie.
Kochani raz jeszcze dziękuje wam bardzo serdecznie i pozdrawiam cieplutko-wdzięczna Ani.31-10-2012 02:21, wejść: 3024, odpowiedzi: 14   |   Koniec


„Już teraz masz wszystko, co niezbędne, aby stać się wielkim.” Crow

Włącz

0.0298 sekundy, Godzina: 00:47:55, MEM:3392.21 KB