REKLAMA
Ostatni wpis: 2 minut temu

janeks Mój nowy komentarz do Tapety na telefon [link]

Bodzio1 Wygrałem w konkursie Top Tapety (pob_wys)

koffana402 Wygrałem w konkursie Top Tapety (pobran)

gosiaczek241282 Wygrałem w konkursie Top Tapety (wyswietlen)

matulenka3 Mój nowy wpis do użytkownika Bluszcz8888 [link]

Forum > Hyde Park > ŚWIAT FILOZOFII, czyli o pytaniach.
Autor
PostAkino


Dodany:20-11-2011 20:10, wejść:1523

Zachęcam do zamieszczania tutaj pytań, które spędzają nam sen z powiek. Wspólnie spróbujemy na nie odpowiedzieć. Śmiało! Pytania mogą być dowolne i nie muszą być jakieś "wyszukane",np. dla jednych odpowiedzi na nie mogą być banalne, a dla niektórych bardzo trudne do zrozumienia. Nieważne! Zachęcam. 

afrodyta39
Dodany:22-11-2011 11:04

Mnie cały czas nurtują pytania na które nie znam odpowiedzi :
Co się dzieje, gdy umieramy? To bardzo ważne pytanie. Ta kwestia intryguje rodzaj ludzki, odkąd jesteśmy w stanie się takim rzeczom przypatrywać. Czy istnieje życie po śmierci? Gdzie idziemy? Czy istnieje dosłowne Piekło i Niebo? Czy przechodzimy do innego wymiaru? Na inną planetę? A może tylko znikamy i przestajemy istnieć?

Anka01
Dodany:23-11-2011 19:46

 Widziałam wiele razy ludzi umierających/ praca w sł.zdr./i widziałam najbliższych jak umierali i umarli.Zawsze zastanawiałam się raczej nad tym dlaczego tak cierpimy umierając .Coś się zaczyna i kończy i to logiczne,ale co dalej?Pogrzeb ,zakopujemy ciało lub prochy,a resztę to już rola przyrody i bakterii.Tak ja myślę,ale czy jest ''coś dalej ''? Ludzie ,którzy wierzą ,że jeszcze ''coś dalej jest''mają nadzieję,a z nadzieją i wiarą lepiej się żyje. To tyle mam do powiedzenia.     ''Nie dlatego najsmutniejszy jest zgon,że wraz z nim wszystko się kończy,lecz dlatego,że po nim nic się nie zaczyna.''/ T.Kotarbiński,filozof / Pozdrawiam

Valdis52
Dodany:23-11-2011 22:13

Równie dobrze moglibyśmy zapytać : "Co było pierwsze Jajo czy Kura ?"
Albo zadać pytanie Pana Paprykarza : "Jak Żyć ?"
Naprawde łudzicie się, że dostaniemy na nie sensowną odpowiedź

Anka01
Dodany:26-11-2011 17:54

Jak wiesz Waldku,na pytania retoryczne nie ma odpowiedzi.

RedDevil512
Dodany:26-11-2011 20:45

Jak na pytanie nie ma odpowiedzi to po co je zadawać skoro i tak się niczego nie dowiemy

Anka01
Dodany:26-11-2011 21:44

Może,żeby przeprowadzić spór ? nie zawsze rozumowanie jest na pograniczu logiki.

Valdis52
Dodany:26-11-2011 22:28

Pytanie retoryczne - figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu; ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista.

(tyle Wikipedia)

Tak więc na pytania które zadałem nie ma odpowiedzi. Najtęższe umysły nie zdołały jej znaleźć, choć pytania wydają sie takie proste i oczywiste. Pierwsze z nich nie skłania moim zdaniem do jakichś zasadniczych przemyśleń. Za to drugie spowodowało powstanie całych dziedzin nauki takich jak Etyka, Psychologia czy Socjologia. Jak więc na naszym forum wyobrażasz sobie przeprowadzenie sporu na taki temat. Ja nie czuję się kompetentny do takiej dyskusji.Jeśli interesuje mnie jakiś problem etyczny to szukam odpowiedzi w tym co powiedział Jan Paweł II. I też wcale nie znaczy to abym we wszystkim się z nim zgadzał. Mam własne zdanie i mam prawo je mieć.To ja bowiem ponoszę wszystkie konsekwencje jakie z tego wynikają.

 


Anka01
Dodany:27-11-2011 00:15

.,Powinnam napisać'' odpowiedź jest oczywista'',/nie /,a odpowiadałam na twoje pytanie.Dziękuję za pouczenie,ja też lubię mieć swoje zdanie ,co nie znaczy ,że mam rację.

gc201111
Dodany:27-11-2011 10:31

Witam Ciebie Afrodyto ...dobre zadałaś pytanie ,co dzieje się gdy umieramy ... Każdy z nas zadaje sobie pytanie ,chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć dla Ciebie na to pytanie .Moje zdanie jest takie że chyba coś jest ...mój małżonek miał zawał serca ,był tam wrócił jego opowieści były niesamowite ,,byłem w tunelu i wróciłem ,,widział tunel i na koncu tunelu było światło.. .był nie przytomny dwie doby i tyle .Pozdrawiam ...


afrodyta39
Dodany:27-11-2011 10:48

Wiele osób które otarły się o śmierć przeżyły to o czym piszesz : mówią o  świetle prowadzącym przez tunel do życia pozagrobowego.Musi to być niesamowite przeżycie i z pewnością po takim czymś człowiek inaczej patrzy na życie.Jestem zdania ,że jeśli ktoś wraca z takiego tunelu ma coś jeszcze do zrobienia na ziemi.

annaspyrka
Dodany:28-11-2011 03:06

Tak masz rację Marzenko, co wiecej zmieniaja sie ich charaktery maiałam z takimi osobami do czynienia jedno co je łączy to wszystkie mówią o tym samym.
Czytałaś może:" Życie po życiu"?
Ta ksiązka pokaże Ci co przeżywały niektóre z tych osób ja bardzo żałuję tu jej nie mogę spotkać a z chęcią przeczytałabym ją raz jeszcze. Pozdrawiam cieplutko Ani.

elaroza
Dodany:28-11-2011 11:49

Kochani, przyglądam się tej dyskusji od jakiegoś czasu. Nie ukrywam, że mam swoje zdanie na ten ważny temat. Zanim jednak je wyrażę, zachęcam do oglądnięcia filmu na YouTube "Przebłysk wieczności". To świadectwo człowieka, który był po tamtej stronie. Warto go obejrzeć. Pozdrawiam serdecznie wszystkich dyskutantów Ela.

Valdis52
Dodany:28-11-2011 16:59

Szanuję Wasze zdanie ale musicie widzieć,że są także tacy ludzie jak ja którzy nie chcą.
Tak dobrze zrozumieliście JA NIE CHCĘ się zastanawiać nad tym co i czy w ogóle jest coś "po drugiej stronie".
Może i zmienił bym zdanie gdybym znalazł jakieś jasne dowody, że mam jakikolwiek wpływ TERAZ na to co będzie "po drugiej stronie" i czy w ogóle będzie działo się ze mną coś po "drugiej stronie".
Nie mam przekonania, że  istnieje "druga strona" ale nie odważę sie stwierdzić, że jej nie ma.
Na to bowiem także nie ma żadnych dowodów.
Oczywiście to, że ja nie chcę nie oznacza wcale że Wy wszyscy nie możecie się zastanawiać nad tym zagadnieniem.
Temat jest fascynujący i z przyjemnością będę przyglądał się Waszej dyskusji.
Może znajdę w niej coś dla siebie

Anka01
Dodany:28-11-2011 18:15

Każda rozmowa wzbogaca nasze         informacje i warto słuchać +tolerancja.Widziałam ludzi przywróconych do życia / medycyna,cud,modlitwa /i tak jak Marzena pisze ,szansa na'' drugie życie.''Ani przeglądałam książkę ''Życie po życiu'' R.Moody ,jest do zdobycia./ www merlin.pl/  rozejrzę się w księgarni.Pozdrawiam wszystkich.

afrodyta39
Dodany:29-11-2011 00:49

Obejrzałam Elu "Przebłysk wieczności" i jeśli jest tak pięknie po tej lepszej, drugiej stronie to nie powinniśmy bać się śmierci.Gorzej z tymi co pójdą do "piekła"-strach się bać co tam się dzieje.....

annaspyrka
Dodany:29-11-2011 03:43

Dziękuję Ci Aniu bardzo serdecznie za link ale jeszcze nie wiem czy będzie to możliwe do realizacji. Pozdrawiam cieplutko Ani...
Dodaj Odpowiedź
REKLAMA
Ego to jak mały ludzik ,który coś ciągle chce. Jeśli go posłuchasz, będzie chciał ,więcej i będzie trudniej go ignorować.

Włącz

0.0232 sekundy, Godzina: 08:14:23, MEM:3194.66 KB