REKLAMA
Ostatni wpis: 9 minut temu

janeks Mój nowy komentarz do tapety [link]

edidan Mój nowy komentarz do tapety [link]

gosiaczek241282 Mój nowy komentarz do tapety [link]

AniolMilosci Mój nowy wpis do użytkownika ann1 [link]

colombo Mój nowy wpis do użytkownika AniolMilosci [link]

  Komentarze wystawione przez wszystkich użytkowników
Maksymalnie komentarzy od użytkownika: wszystkie125102050


Pokaż nowsze   | strona 2 |    Pokaż starsze

Bieszczady Dwa motyle szukają się w trawie całe życie i nie znajdują. Dwie dusze szukają się w niebie całe życie i nie znajdują. Dwa buki splecione razem całe życie nie wiedzą o tym .

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (09:08)
janeks

Andrzej Bieły* W górach Góry – w welonach chmur. Jam w zachwycie – pan młody. Dla mnie na szczytach gór bije źródło ochłody. Na mą turnię się wdarł sinowłosy dziad – garbus poczwarny, żeby przynieść mi dar: ananasy z podziemnych cieplarni. Sławiąc lazur maliną swych szat, jak nie porwie się w pląs, brodę puścił na wiatr, srebro śnieżyc z kędziorów jej trząsł. Długo grzmiał niskim basem: w niebo cisnął ze skał ananasem, co świetlistą biel smug siejąc nad okolicą, opisując w niebiosach łuk spadał w nicość, złoto rzęsistych ros rulonami dukatów roztaczał. W dole szerzył się głos: ”Oto słońca płomienna lśni tarcza.” Podzwaniały mknąc w dal, obmywając urwiska, w ogniu złocistych salw, w rumianego kryształu rozpryskach. A gdy winem napełnił się dzban, nagle dałem z nim susa: rzeką świateł i pian obryzgałem garbusa.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (09:07)
janeks

Ładny widok :)

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (09:05)
gosiaczek241282

Nie mogliśmy się zbudzić i sen nieprzespany Twardy wciąż nas morzył, przytrzymywał w środku. Ziemi, wśród mysich korytarzy, pod świerkami W kopcach, w wielkich kopułach mrowisk, w równym rządku. Przed piękną królową larw. To nie było łatwe: Wyplątać się z miękkich, słodkich korzeni, z liści. Pachnących jesienią, ciemnym, mokrym wiatrem Przedzierać się wciąż w górę, wierzyć, że się ziści. Cud - część z nas pozostała w dole pod tabliczką Szlaku, reszta musiała być teraz całości.ą Wymęczeni, w rozsypce stanęliśmy blisko Drzwi, lecz ktoś szedł i w jasny prowadził nas kościół.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (09:05)
janeks

Wojciech Kudyba Pasterka na Rusnakowej Wszyscy już spali w płytkich kolebkach dolin Gaszono smutne ognie miast, ciemność tuliła Do siebie szorstkie pola, długie czarne drogi Wolno znikały ślady, zimny wiatr okrywał Świat śniegiem - białym, śmiertelnym - chłodnym popiołem Nisko, w wąwozach stygł puls strumieni, lecz górą Wciąż ktoś chodził, jak anioł wspinał się z mozołem Na jodły, ostre skały, zbiegał granią, chmurą Niecierpliwie na skrzydłach kręcił się w zamieci Dmuchał w świstawki, tańczył, wołał coraz głośniej Żebyśmy szli czym prędzej, by zobaczyć Dziecię W pasterskiego kościoła i chóry radosne.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (09:04)
janeks

Szukaliśmy schronienia, zielonej koliby Każdego dnia, nocą, z okutymi drzwiami Z gontowym dachem, z echem ukrytym w koronie Zimowych jaworów, z dalekim wołaniem Wśród śnieżnych łąk. Tak, jakby nas zwabiała - wiatrem, ciepłem, blaskiem Ciemnym obrzędem, świecą, mrocznym dymem - W to miejsce: przy wiecznym ogniu - śpiewnym, kolorowym - W którym zawsze ktoś jest I które jest czyśćcem. Musiała gdzieś tu być - o, tak! Była na pewno Na Jaworzynie, przy Zbójeckiej Jamie Na listku szronu, w gniazdku, okruszynie śniegu Sama jedna na czubku szpilki Zamiast złego.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (09:00)
janeks

Naucz się cieszyć każdą minutą swojego życia. Bądź szczęśliwy już teraz. Nie czekaj na to, by świat sam uszczęśliwił cię gdzieś w przyszłości. Pomyśl, jak bardzo cenny jest czas, który masz do dyspozycji, niezależnie czy spędzony w pracy, czy z rodziną. Każdą minutą powinieneś się cieszyć i smakować ją. [Earl Nightingale]

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (09:00)
edidan

Widok ze Sralówek do doliny ucichłej Boże, jak tam jest cicho Z drugiej strony góry W nocy, w śnieżnej dolinie Która nie ma miejsca, W szałasach na listkach śniegu W schroniskach na soplach W miastach na czubkach świerków W krainach na jodłach. W domach, które stały się ogniem Drobnym, rozproszonym Zgubionym w świecie W samym środku świata. Wszędzie i nigdzie W wielkiej tajemnicy W zmarzniętych trawach W srebrnych źdźbłach koniczyn. Jak tam spokojnie Wolno idą chmury Ktoś je popycha kijem Jak baranki Pod lodem jezioro . Modli się za nami Po niebie płyną złote ryby Jak święci Parami.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:59)
janeks

Góra ruszyła masyw przebity tunelem jak ciemną myślą pokruszony, rumowisko skał zbocza nagie po lawinie, za górą katedralną przedział wód rozplatające się z potoków rzeki, u przedziału wód piję gdzie czas ma grzbiet kamienny z kubka na łańcuchu z gardzieli psa, słońce nade mną łuszczy jezioro łódź kwili ptak z wodospadu .

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:56)
janeks

w stronę gór powietrze czyste zobaczyć by można własną śmierć miedzioryt panoramy przesmyk zaciska, kto spada kto poraniony czołga się jak grzechotnik kto patrzy kamiennie kto z hukiem przepływa, obłok cicho przełęcz zamyka opar bury wypełnia dzikie przestrzenie ciemna teraz górska wspinaczka głuchy upadek .

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:55)
janeks


Pokaż nowsze   | strona 2 |    Pokaż starsze

REKLAMA
Ruda budzi się do życia:) Oddaj swój głos...
A. R. Ammons* Klasyk Usiadłem nad strumieniem w zupełnym – nie licząc wierzb – pustkowiu i góra stojąca, nieopodal, odziana w łachmany krzaków & skał powiedziała widzę, że znów bazgrolisz: oswojony z górami, ich niewygodnym wtrącaniem się powiedziałem cóż, tak, ale podobnie jak ta woda tutaj, która wsiąka nieuchwytna: ale to powiedziała góra nie tłumaczy zwrotki ani stylu, a poza tym jeśli będziesz nieostrożny stoczysz się jak z pochylni ruch nie zabija wody.

Włącz

0.1457 sekundy, Godzina: 09:35:22, MEM:2909.61 KB