REKLAMA
Ostatni wpis: 9 minut temu

edidan Mój nowy komentarz do tapety [link]

janeks Mój nowy komentarz do tapety [link]

gosiaczek241282 Mój nowy komentarz do tapety [link]

AniolMilosci Mój nowy wpis do użytkownika ann1 [link]

colombo Mój nowy wpis do użytkownika AniolMilosci [link]

  Komentarze wystawione przez wszystkich użytkowników
Maksymalnie komentarzy od użytkownika: wszystkie125102050


   |    Pokaż starsze

Widok ze Sralówek do doliny ucichłej Boże, jak tam jest cicho Z drugiej strony góry W nocy, w śnieżnej dolinie Która nie ma miejsca, W szałasach na listkach śniegu W schroniskach na soplach W miastach na czubkach świerków W krainach na jodłach. W domach, które stały się ogniem Drobnym, rozproszonym Zgubionym w świecie W samym środku świata. Wszędzie i nigdzie W wielkiej tajemnicy W zmarzniętych trawach W srebrnych źdźbłach koniczyn. Jak tam spokojnie Wolno idą chmury Ktoś je popycha kijem Jak baranki Pod lodem jezioro . Modli się za nami Po niebie płyną złote ryby Jak święci Parami.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:59)
janeks

Góra ruszyła masyw przebity tunelem jak ciemną myślą pokruszony, rumowisko skał zbocza nagie po lawinie, za górą katedralną przedział wód rozplatające się z potoków rzeki, u przedziału wód piję gdzie czas ma grzbiet kamienny z kubka na łańcuchu z gardzieli psa, słońce nade mną łuszczy jezioro łódź kwili ptak z wodospadu .

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:56)
janeks

w stronę gór powietrze czyste zobaczyć by można własną śmierć miedzioryt panoramy przesmyk zaciska, kto spada kto poraniony czołga się jak grzechotnik kto patrzy kamiennie kto z hukiem przepływa, obłok cicho przełęcz zamyka opar bury wypełnia dzikie przestrzenie ciemna teraz górska wspinaczka głuchy upadek .

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:55)
janeks

John Haines Na górze Wspięliśmy się nad linię lasów, pochyleni, na stromej łące szukaliśmy jagód, potem, ciągle jeszcze w czerwieniejącym słońcu, stanęliśmy na wietrznym skalnym progu. Cień szedł za nami po górze jak wschodzący czarny księżyc. Minuta za minutą lampy jesienne gasły, wypalone, na zboczu. Naokoło nas powietrze i skały szepczące, że idzie noc. wielka chmura nadbiegła z północy i góra znikła w deszczu i przerywanej błyskawicami czerni.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:54)
janeks

Świątynia Vang w deszczu ciemnozielona tablica gór zamazana kredą chmur. widokówka tak niepoprawna że głuchnie w niej najgłośniejszy rym, przedzieramy się wyludnionym wąwozem miasta przez rozmazany dramat ściętych stożków, w zmieszanych żywiołach powietrza wody i ziemi, niewiara w pieczary przerasta wiarę w przygarbione niebo nad zabłąkaną na jeziorze łodzią Wikingów świątyni Vang, schodzimy z góry w rym trzeci do lektury szukając światów mniej normalnych .

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:51)
janeks

Vachel Lindsay Góry w wojennych pióropuszach burz Góry w wojennych pióropuszach burz na głowie, Na trzęsieniach ziemi, jakby kto na konia wsiadł, Jadą wciąż i jadą od setek milionów lat, Rozgadane, roześmiane w deszcz i łzy, i wiatr, A wulkany bracia ich, wodzowie i druhowie! Myśmy też ich bracia i druhowie. Kąpią się w oceanach podnoszą głowy. Wyskakują z głębi, z dawnych ławic koralowych. Znowu stuleciami idą na podbój wybrzeży, Choć na pozór każda jak zamknięta księga leży. Strzeżcie się gór, o, ludzie z Babilonu! Góry czekają was, przetrwają i stratują was. Ich szarża jak w powolnym niebie piorun Podbije ziemię, zanim zgaśnie słońca blask.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:48)
janeks

Prawie że pies, A naprawdę to monolog jest, Który wyśpiewuje Mohawk o sercu jak młot, Dziwiąc się, że tajemnica wisi w niebie Jak na drzewie mchów brodaty splot. Prawie że pies, A naprawdę to grzmot, To indiański grzmot, grzmot, grzmot!

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:47)
janeks

Prawie że pies, A naprawdę to ramię Mohawka, W garści wojownika siekierka bojowa. Prawie że pies, A naprawdę majaczący z wysoka Klejnot czysty, Nie do wiary głębokie ametysty. Prawie szczekający pies, A naprawdę to monolog jest Góry, co na księżyc sama z siebie ujada Jak ten suszy syn kudłaty, życzliwy, Merdający, gdy zmęczona ręka w trawę upada, Do niedźwiedziej podobną grzywy. Zbocze się przyjaźnie zwróci do ciebie I do domu przy księżycu zaprowadzi w potrzebie, Pies jak niedźwiedź życzliwy.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:46)
janeks

Prawie że pies, A naprawdę to chmura burzowa, Co się w mgłę znów rozpływa i chowa. Prawie że pies, A naprawdę to szczapa płonąca, A naprawdę zachód słońca I przez burze, co dotrzymują słowa, Całowana chmura różowa.

0 Fajny komentarz     Data: Dzisiaj (08:46)
janeks


   |    Pokaż starsze

REKLAMA
Ruda budzi się do życia:) Oddaj swój głos...
Twarz jej przypominała niekiedy prognozę pogody: czoło chmurne, wzrok zamglony, możliwość burz i przelotnych opadów. --re

Włącz

0.0601 sekundy, Godzina: 09:46:49, MEM:2902.5 KB